Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az endorfin, az oxitocin, a...

Az endorfin, az oxitocin, a dopamin, a fenil-etil-amin, a szerotonin, vagy a tiroxin vált ki erősebb boldogságérzetet?

Figyelt kérdés
Ezek mind az agy ugyanazon területére hatnak? tehát hasonló érzésekről, hatásokról beszélhetünk? Vagy vannak, amelyek különösen erősebb boldogságot vált ki?
2020. márc. 18. 21:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ez így nem igazán megválaszolható, mert az egésze ennél sokkal összetettebb..

Pl nézd meg itt pont 2 drogot hasonlítanak össze, és bár az egész csak elméleti találgatás - elég jól le van vezetve hogy nagyvonalakban hogyan működik..


[link]


942 - 943


Egyébként ez az egész egy komplex rendszer - tehát ha változtatsz az egyiken - az kihat más területekre is stb. Ezért ezeket így egyenként nem lehet elszeparálni..

2020. márc. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ezeket a hormonokat lehet növelni/szinten tartani sporttal, megfelelő alvással, egészséges táplálkozással, megfelelő testtartással és légzésgyakorlatokkal, és ha szakítunk időt a szeretteinkre és a relaxációra.


De van olyan táplálékkiegészítő/gyógyszer, ami növeli ezek szintjét? Mármint betegség (depresszió, szorongás), esetén is szinten tartja ezeket, vagy akár átlag felé emeli.

2020. márc. 19. 12:54
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ha lennének ilyen csodapirulák akk azokat nyomatnák az antidepik v a bezók helyett.

Ha külső eszközökkel módosítgatod ezeket - akkor lesznek mellékhatások is.

Az életvitelt kell beállítani ha tudod pl meditáció, sport stb - ahogy írod is.

Ha túl erősen beleavatkozol ezekbe, és mondjuk drogokat nyomatsz azoktól meg függő leszel. Pont azért mert megtudod milyen jó is lehet, és ezt az ember nem tudja elengedni.

Szóval ha nem gyógyszerész, kémikus vagy nem érdemes ebe belefolyni, és nem érdemes gyógyszerekkel, tablettákkal, anyagokkal sem kísérletezni..

A tesi - lelki egyensúlyt kell keresni - és nem ellenkezni túlságosan az elkerülhetetlen dolgokkal...

2020. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet. Az antidepresszánsoknak és a BZD-knek is vannak mellékhatásaik. Ugyanmár, biztos van valami szer, ami növelni tudja ezeknek a hormonoknak a mennyiségét anélkül, hogy tönkretegye a szervezetet! Nem igaz, hogy ezeket a hormonokat csak olyan szerek tudják növelni, amik súlyosan károsak. Biztos tudsz ajánlani egy két legális dolgot. Nem drogokra gondolok. Biztos van pár gyümölcs vagy zöldség, ami kicsit meglöki a szintjüket a szervezetben.
2020. márc. 19. 13:48
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ~ amíg természetes ételekkel, gyümölcsökkel, zöldségekkel :) avatkozol be addig egy természetes határon belül mozogsz.

Amikor viszont az ember az "okoskodásaival" ezeket kutatja és drogokkal, vegyületekkel (külső eszközökkel) babrálja ezt - annak lesz mellékhatása is.

A természet törvénye h büntetlenül nem lehet ezekkel mókolni. Ez olyan mint pl h minél jobb az orvostudomány - annál rafkósabb, újabb vírusok jönnek.

A természet egyensúlya maga az a törvényszerűség ami visszahat. Mivel mindennek oka van. A tetteknek pedig következménye :)

2020. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Vegyük azt, hogy nincs ilyen gyümölcs. A drogok meg súlyos függőséget alakítanak ki. De akkor te például hogyan tudod növelni ezeknek a szintjét (saját tapasztalataid alapján), te mikor érzed hogy érezhetően nő ezeknek a hormonoknak a szintje?
2020. márc. 19. 14:01
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én elmentem ennek az egész játéknak a legvégéig.

Súlyosan drogfüggő vagyok 17 éve - pár évvel ezelőtt jutottam el a drogkarrierem legvégéig ~ a kokain és heroin intravénás használatáig.

Sokszor van amikor az ember kemény drogokat lő be a vérkeringésébe h egy földöntúli boldogságot él át. Egy olyat ami ha valaki érez egész életében függővé válik tőle - mivel már tud róla h létezik.

Pont ezekkel a drogokkal lehet elmenni a test, és tudat (agy) fizikai határáig - egy olyan pontig ~ ahonnan nincs tovább. Tehát az agy sem képes több boldogságot adni, és még egy lövés és gyakorlatilag belehal a használó.

Viszont ezen a vékony határon lehet tapasztalni a legnagyobb boldogságot amit mint ember át lehet élni (de mint mondom ez csalás).

Az biztos hogy mivel tudom, én már soha nem leszek "normális" ember - viszont így látom h minden cselekedet - következményekkel jár..

De ez csak saját tapasztalat :)

2020. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy mikor drága pénzért szállok az égen, egy ember alkotta mesterséges eszközzel (mint egy vadiúj repülő) akkor tudom hogy az egész egy illúzió. Egy csalás.

Ahhoz h teljes életet éljen az ember - el kell kerülni az ilyen csalásokat. Akkor is ha nehéz.

2020. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy így megosztottad velem ezeket. Ha nem baj, kérdeznék pár dolgot. Az egyes szerek hasonló boldogságérzetet generálnak, csak különböző erősségekben? Neked melyik okozta a legnagyobb eufóriát? A függőség negatív hatása mennyire volt fájdalmas?
2020. márc. 19. 14:24
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyes szerek hasonló boldogságérzetet generálnak, csak különböző erősségekben?"


Nem.


Alapjában úgy mondanám van 3 csoport.


1, az ilyen tompító, nyugtató, gyengébb dolgok (pl kratom, fű, alkohol stb.)

2, a partidrogok - amik direktbe boldogságot adnak (speed, ex, kóla, hernyó stb.)

3, a hallucinogének ~ amik egy belső pszicehelikus utazást indítanak (lsd, dmt, meszkalin stb)


Na most a tiszta boldogságot a 2. csoport adja.

Erre jellemző hogy a boldogság után jön a megzuhanás - hiszen egy ideig nagyon jó.., és onnan már az is kemény zuhanás hogy az ember a "normál" állapotba tér vissza. Persze nem ez szokott lenni hanem sokkal lejjebb csúszik az ember.

Ezt úgy kell elképzelni mintha lenne egy képzeletbeli üveg az ember fejében amiben mondjuk van a boldogság. Ebből az üvegből alapesetben úgy csepeg a víz - a drogokkal viszont ki lehet húzni a dugót ~ és akkor kiömlik a boldogság. Ez után persze a szervezetnek hónapokba is telhet mire vissza tudja tölteni a boldogságot (amit persze nem tud mert a függő rosszul van - és újra, újra nyitogatja a csapot).

Na de most minden szer tök más ezen a csoporton belül is.

Vannak a pörgető stimulánsok - amiknél képbe van az ember. Speednél lehet dolgozni sőt nem alszik az emeber napokig, hetekig mivel nem érzi a fáradtságot - csak hogy kicsit jól van.

Ennek az ágnak a vége a kokain. Az a tiszta boldogságot adja be 1 órára. De az olyan jó hogy a büdös életbe nem lehet elfelejteni. Gyakorlatilag az első után függő lesz az ember (már ha IV lövi).

A másik ág a nyugalom a szállás a lebegés. Ennek a vége a heroin. A hernyón nem gondolkodsz, nem érzel fájdalmat, és belekerülsz egy "boldogság buborékba" ahol semmi sem számít - csak hogy minél tovább ott tudj maradni.

Van még az ex (mdma) ketaminos nyugtató irány is - ám ezek nem okoznak olyan mértékű függőséget, és felejthetetlen boldogságot.


Na most én jó 7 éve használok intravénásan szereket.

Ebből volt több túladagolásom, halálközeli élményem stb - amik nem voltak jók, hiába néztem farkasszemet a halállal.

De volt egy olyan top 5 ami miatt függő vagyok.

Ebből 3 ilyen katinon származék (dizájner drog) [mefedrone, methylone, 4-mec] és a kettő klasszikus a kokain & heroin.

Ez olyan hogy mindegyik egy repülő. Az égen szállsz egy "mesterségesen" erre a célra létrehozott játékszerrel.

Hasonlóak, de más repülni egy utasszállító boeing 747-esell vagy egy F–22 Raptor vadászgéppel, vagy egy űrrakétával. Gondolom érted ;)

Amúgy nem tudom leírni, de mindegyik a tiszta instant boldogságról szól (ami persze következményekkel jár).

2020. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!