Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamot hogyan kezelitek/...

Pánikrohamot hogyan kezelitek/terelitek el rola a figyelmeteket?

Figyelt kérdés

Altalaban az egeszsegem miatt szoktam elkezdeni bepanikolni. Ha mar erzek valahol egy kis fajdalmat vagy valami olyat, amit altalaban nem szoktam, egybol megyek fel az internetre es megprobalok valami ondiagnozist felallitani, es ilyenkor ugye mindig a legrosszabbra gondol az ember, es ezzel meg tovabb fokozom a panikrohamomat. Annyira nem komoly a dolog, hogy gyogyszert kelljen szednem vagy kezelesre kelljen jarnom, szerencsere megtanultam magam kezrlni. Ilyenkor vagy elmegyek setalni egyet vagy elkezdek valamelyik ismerosommel messengeren csetelni, hogy eltereljem a figyelmem, de a ketto kozul inkabb a beszelgetes az, ami jobban el tudja terelni a figyelmem. Vagy ha nagyon nincs kivel, akkor itt gyakorin olvasgatok, valaszolgatok. Nalatok mi szokott bevalni amikor ratok tor a panikroham? Nalatok is segit ha valakivel errol tudtok beszelgetni?


Aki hasonlo cipoben jar, nyugodtan irhat privatot is. Ugy gondolom ez egy olyan dolog, amirol ha beszel az ember, az sokat segithet :)


F24



2020. márc. 23. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Xanax be. stopper elindít. Plafon néz.


Hálisten évekkel ezelőtt volt utoljára.

2020. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit te irsz az nem panikroham, csak szimpla nyugtalansag. Vagy maximum enyhe szorongas.
2020. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az :) meg jo par eve amikor kezdodott (az okat nem reszletezem), korhazban is voltam vele par napot es pszichologushoz is jartam. A mai napig vannak olyan rohamaim, amikor az ajulas kerulget.
2020. márc. 23. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Mozgás, sport, tudatos légzés segíthet. 1/2 Xanax csodát tesz.
2020. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne ajánlgassátok már a Xanaxot. Majdnem 8 évig szedtem, végre most tudtam elhagyni teljesen. Vannak nekem is pánikrohamaim, én parancsolni szoktam magamnak és úgy sikerül visszanyomni. Ha már érzem, hogy jön, jönnek a tipikus tünetek, mellkas szúrás, gombóc a torokban, szédelgés, akkor már elkezdem mondani magamnak, hogy nincsen semmi baj, mi miatt pánikolsz? Nem történt semmi, nem vagy veszélyben, fejezd ezt be, nincs erre szükséged, csak az agyad szórakozik veled. Nagyon sokszor sikerül ezzel visszaszorítani, pedig régebben nagyon durva rohamaim voltak. Akkor én is bevettem egy fél szem Xanaxot, de brutál függőséget okoz, semmiképpen nem ajánlom, alig tudtam lejönni róla.

Szoktam iszogatni citromfűteát, megnyugtat, CBD olajat szedek néha, pár cseppet egy nap és nekem helyrevágja az idegeimet, de nem alakul ki függőség. Zenét hallgatok olyankor, vagy mozgok egy picit.


26N

2020. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az 5. válaszadóval, a leggyengébb xanax is függőséget tud okozni, és jóval nehezebb letenni mint a cigit, de hasonlóak az elvonási tünetei.
2020. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!