Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos depresszió-...

Kevert szorongásos depresszió-Scippa segithet?

Figyelt kérdés

(Új) doki ezt irta fel, 10 mg, 5 napig felek, majd 1-ek.

Mellé 3x1/2 Medazepam.. Ami, mint számomra kiderült, egy benzo. Nah, azt nem szeretnék szedni, még ha ez állitólag az enyhébbek közé is tartozik.

Kb. 2 éve Rexetint szedtem bő egy évig, az tűrhető volt, csak a végére mintha hozzászoktam volna. Mindössze álmositott, eleinte jobban, aztán kevésbé. Jah, és feljött 6 kg.

Scippától ezek után mit várhatok?

Escitilt flesseltem volna, de nem azt irta és ő a főnök.. :)



2020. márc. 23. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A scippa és az escitil ugyanaz. Escitalopram mindkettő. Az egyik legjobb ssri antidepi. A rexetinnél sokkal korszerűbb. Jó tolerálhatóság jellemzi, és nagyon hatásos. Generalizált szorongást is képes enyhíteni.
2020. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért van 2 néven forgalmazva, ha ugyanaz? Esetleg másként van "adalékolva", máshogy szívódik fel, ilyesmik? Igaz, h ezek megkötik a zsírt az idegeknek, ezért hízlal?
2020. márc. 24. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Generikumok, itthon ezeken a neveken van forgalomba az escitalopram:

Cipralex (Lundbeck)

Scippa (Richter Gedeon)

Escitil (Egis)

Escitalopram-Teva (Teva)

Escitalopram Sandoz (Sandoz)


Ugyanaz mindegyik, azt hiszem a cipralexből van szopogatós is. Vagy pl.: Scippából van 5mg változat is, mig az Escitilből azt hiszem csak 10mg és 20mg változqat van.


Ezt nem tudom, de nem mindenki hízik ssri-ktől.


Ajánlom neked:

[link]

2020. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!