Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt egyetemista esetleg...

Van itt egyetemista esetleg végzett egyetemista, aki szociális szorongásal szenved/szenvedett?

Figyelt kérdés

Kevés az önbizalmam és emiatt van egy kis szociális szorongásom, valamint enyhe szociális fóbiám.


Mennyire befolyásol titeket?

Hogyan sikerült leküzdeni?


23f



2020. márc. 25. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illik rám a leírás.

"Mennyire befolyásol titeket?"

Nagyon.

"Hogyan sikerült leküzdeni?"

Sehogy. Amíg exbarátnőmmel voltam együtt (2 évig), akkor próbálkoztam. Eléggé extrovertált volt, én meg ugye az ellentét. 2 év alatt többször jártam közösségekbe és bulikba mint egész életem során. Nem igazán élveztem egyébként ezt az életvitelt. Bulikat is csak akkor, ha elég alkoholt ittam hozzá.

Szakítás után visszaestem az eredeti szintre, amint lehet kerülöm az emberek társaságát (kivéve akiket nagyon jól ismerek).

Jelenleg elfogadtam, hogy én ilyen vagyok gyerekkorom óta. Majd ha lesz energiám és kedvem, akkor próbálok megint tenni ellene.

Szintén 23/f.

2020. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
62%

Én is így vagyok vele.

Eléggé befolyásol, de ezt nem mutatom ki. Néha, pl. bulikban vagy baráti összejöveteleken iszok egy kis alkoholt, hogy jobban oldódjak.

22l

2020. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább kevesebbnek érzem magam a többi embertől és sokszor úgy érzem engem nem lehet szeretni azóta nincs kapcsolatom barátkozni se nagyon barátkozom. De a szanaxot javasolták állítólag kedély javító gyógyszer és sokat segít fel oldani a belső szorongást.
2020. márc. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Befolyásol, megnehezíti minden napomat. Sokkal nehezebb így, túl sok a stressz, nem tudok olyan jól teljesíteni, mintha nem lenne fóbiám. Kerülök minden olyan helyzetet, amiben meg kell szólalni. Prezentálások előtt napokig stresszelek, amikor pedig eljön az ideje, annyira elfáradok miatta, hogy hazaérve csak kidőlök.

De ennek ellenére élek, vannak barátaim, járok bulizni (ahol alkoholt fogyasztok, hogy feloldódjak). Nem áll meg emiatt az élet, csak kicsit nehezebb. :) L

2020. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!