Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet eldönteni, hogy...

Hogy lehet eldönteni, hogy szükségem van-e szakember segítségére?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.6 évvel ezelőtt elárult a legjobb barátnőm,és egy olyan dolgot szivárogtatott ki,aminek én is részese voltam,így én lettem úgymond a főgonosz akkor.Nem nagyon szeretném részletezni a dolgot,a lényeg,hogy akkor akartam először öngyilkos lenni.Kérlek ne írjatok bántó dolgokat ezzel kapcsolatban,nem tudjátok pontosan miről van szó,valóban öngyilkos gondolatokkal küzdöttem akkoriban.Erről nem beszéltem senkinek.Bezárkóztam.Miután csillapodott a helyzet, én is jobban lettem,de nyilván nyomot hagyott bennem örökre.


Két évvel ezelőtt elvesztettem egy fontos családtagomat.Mai napig nehéz elfogadni ami történt.Akkor már nem akartam konkrétan öngyilkos lenni,viszont burkoltan jött vissza ez a dolog.Azt kívántam,bár én haltam volna meg stb..


Sokszor úgy érzem,hogy az a reménytelen állapot vissza-visszatér a mindennapjaimba.Ilyenkor nagyon fekete fehéren látok mindent,sokat sírok,demotivált vagyok.

Viszont a jobb napoimon sincsenek céljaim,csak úgy telik az idő velem.Nem tudom,hogy ez lehet e valami fajta visszatérő depressziós epizód,nem szeretném és nem is tudom magam diagnosztizálni.

Ha közületek másnak is van/volt ilyen gondja,ti honnan jöttetek rá,hogy segítségre van szükségetek?



2020. márc. 25. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha 16 évesen azon rágod magad, hogy 10 évesen a 10 éves kis barátnőd elárult valamit, akkor igen. Szakemberre van szükséged.
2020. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérlek ne csinálj viccet vagy apróságot a problémámból.Itt már nem arról van szó,hogy a barátnőm elárult anno.
2020. márc. 25. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem viccből írtam. De az hogy egy családtagod elvesztése fájt, az teljesen természetes dolog.
2020. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
#1 semmit nem tudsz rola, es en sem. Szerintem keress fel valakit, vagy probald valakinek elmondani ezt szemelyesen ha nem akarasz szakemberhez fordulni. Remelem meggyogyulsz! Legy eros, szep napokat!
2020. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ki mondta hogy tudok? A leírtak után feleltem.
2020. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem azon ragja magat.. rosszul ertelmezel valamit, es nem tudod mi torent pontosan
2020. márc. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nagyon csúnyán elbánt velem a barátnőm, öngyilkos gondolataim a következő kapcsolatig, 5 évig tartottak. Tapasztalatom alapján a barátok vagy a párod sokkal többet segít, mint egy szakember. Visszagondolva pedig nagyon nevetséges az egész. Egy idióta miatt nem szabadna ilyen gondolatokkal küzdeni.
2020. márc. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondom hogy hogyan jöttem rá hogy nincs szükségem. Depressziós alkat vagyok én is, de öngyilkosságot soha nem fontolgattam. Neked ez kisgyerek korodban volt. A gyerekek máshogy gondolkodnak. Én személy szerint a 10-12 éves önmagamra úgy nézek vissza mintha nem is én lettem volna, olyan sokat változtam. A rokonod halálakor amit éreztél azt sokan érzik, gyásznak hívják, mindenki máshogy éli meg. Nekem is vannak visszatérő depressziós időszakaim. Az is segít mikor az önbizalmam is nő pl elégedett vagyok a testemmel (szerintem ez is fontos). Vagy mikor sikerélményem van, akár a munkámban, vagy az életben. Egyszer voltam szakembernél de automatikusan nyugtatót írt és azt mondta hogy az antidepresszánst még most nem, de lehet hogy majd az is kell. Én itt azt mondtam hogy inkább nem. Nem akarok tompa lenni, így elkezdtem tudatosan csinálni dolgokat amik remélhetőleg javítanak a depressziómon. Fontos hogy legyen sikerélményed, tűzz ki célokat, nem feltétlenül nagyokat. Én elképesztő energiát tudok kapni mikor még akarok valósítani vmt amire vágyok. És elcsépelt tudom, de a sport is segít a stresszoldásban. Törekedj az őszinte barátságokra, hiszem nem mindegy hogy kivel beszélned meg a problémádat. Érdemes körbenézni otthon is, ha van valami/valaki ami folyamatosan stresszben tart akkor a tanulmányaid elvégzése után el tudsz költözni. Ha ezek után is sújos depressziót érzel akkor tényleg fordulj szakemberhez.
2020. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!