Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mas is jobban szorong mostanaban?

Mas is jobban szorong mostanaban?

Figyelt kérdés
Mar egesz jol voltam. Most meg azt erzem, hogy allandoan izgulok, rosszulletig idegeskedek, hogy uristen mar megint mi bajom van, biztos panikrohamom lesz, pedig semmi okom ra. Tudatalatt okozhatja ezt a most kialakult allapot, helyzet a koronavirus miatt? Minden olyan kihalt, nyomaszto, unalmas.
2020. márc. 26. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Igen.


Kollektív trauma is jellemző lesz, hipochondriával és agórafóbiával is sokakat fognak kezelni a következő 20-50évben.

2020. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

#1 Most belegondoltam milyen traumát okozott akkor a II. VH az összes szörnyűségével együtt.


Az a generáciö ennyivel keményebb volt?


Most lényegében fel kéne adni kicsit a jólétünket, vigyázni az idősekre, és kitartani otthon a seggünkön.


Ha ez ekkora traumát okoz... akkor ez a társadalom megérett az összeomlásra.

2020. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a media es a tomeghiszti az ami nagyon sokat nyom a latba. Latja ezeket az ember es elhiszi, hogy tenyleg baj van. Akkor is voltak traumak, csak nem beszeltek rola.
2020. márc. 26. 13:21
 4/8 A kérdező kommentje:

En speciel bejarok dolgozni, ketten vagyunk mar csak ugyeletben, hetfotol egyedul leszek, mindenki mas otthonrol dolgozik mar. Nagyon nyomaszto igy az ures epulet, a csend, az, hogy mindenhonnan azt hallani, hogy "valsagstab" "krizishelyzet" "nem lesz semmi" "ehenhalunk" stb.

Amikor nem tortenik semmi, nincsen eppen munka, akkor erzem azt, hogy szorongok, egyik pillanatrol a masikra kezdodik el. Es nem tudom, hogy ez a jarvanyugyi helyzet okozta-e most ezt, hogy ujbol elojott nalam.

2020. márc. 26. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez a valóság b+. Nem médiahiszti.


Képzeld el ha a kormány nem tussolná el hogy hol vannak az esetek területileg.Örülj neki, hogy a valós helyzet meg van szépítve a médiában és a kormányinfóban.


Milyen érzés lenne megtudni, hogy nem csak virtuális számok pörögnek, hanem mondjuk a szomszédodat vitte el a mentő? Vagy a boltost akitől vettél kiflit...

2020. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem ertem, hogy ha tenyleg ekkora a baj, akkor miert baj az, ha valakit ez megvisel. :)

Ha nem is a virustol fel, hanem attol, hogy nem lesz munkaja, nem tudja fizetni a hitelet, esetleg becsodol...

2020. márc. 26. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

2 és kedves kérdező, ez még nem ért ide.


Majd Agusztusban beszélgessünk róla, hogy mennyire volt traumatikus vagy sem. Kb két-három hete amikor mondtam itt az embereknek hogy készüljetek, lesz itt homeoffice, körberöhögtek.


Lesz kijárási tilalom is. Lesznek zsúfolásig telt kórházak. Azok az ágyak a Hungexpón tele lesznek, de ha magunka ismerve az emberek nem vigyáznak, jut még beteg a padlóra is.



Hordjatok kesztyűt meg maszkot és készüljetek mert a fekete leves még nem ért ide.

2020. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 árokpart ***** válasza:
Utolsó Magyarországon egészen biztosan nem lesz még csak hasonló sem. Számolj már egy kicsit.
2020. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!