Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek az orvosoktól, de...

Rettegek az orvosoktól, de még is úgy érzem, kezelésre szorulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hogy pontosítsak: nem maguktól az orvosoktól félek, ha nyilvánvaló és látható problémáim vannak, hanem a hozzáállásuktól, amikor valakinek a mentális egészségéről van szó. Javában nagyon szkeptikusnak találtam őket, akik nem hisznek abban, amit mondok, így már fel se merem keresni a háziorvosomat azért, hogy esetlegesen kezelésre vagy vizsgálatra kérjek beutalót.

Alapvetően mindig is küzdöttem mentális problémákkal, 11 évesen például próbáltam gyógyszert túladagolni de nyilván, akkori "kis" tudásommal azt se tudtam miben mi van csak feléltem a nővér anyám készletének nagyját minden komoly utóeffektus nélkül (az esetről azóta se tud senki). Azóta is több ismerős, tanárok javasolták, hogy keressek inkább szakszerű segítséget, de úgy érzem, bármit mondok, csak gúnyosan néznek vissza rám és sehova se jutunk. Vagy lehet csak én nem tudom megfelelően kifejezni magamat?



2020. márc. 26. 20:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam hogy 20 éves nő vagyok.
2020. márc. 26. 20:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha valaki tobb, mint 10 evig ejt nappalla teve tanul, az anyagmennyiseg miatt nyara alig van, nemhogy karacsonya, felaldozza a fiatalsagat, a bulizos eveket, a rengeteg szabadidot azert, hogy kesobb orvossa valjon... nem, nem fog hulyenek nezni, nem lesz rolad negativ velemenye, azert tanult, hogy segithessen, es mire te hozza kerulsz, mar merfoldekkel durvabb esetekkel talalkozott, mint te vagy... persze nem a problemad akarom elbagattelizalni, de pl. ha valaki nogyogyasz, hiaba "felnek" tole 14-15 evesek, mire praktizal, mar valoszinuleg azon is tul van, hogy uborkat mutott ki valakinek a popojabol, mert vadra sikerult az este... mosolyognak rajta a kollegakkal, mint emlekezetes eset, es az elet megy tovabb... egy haziorvoshoz neha tobb, mint 30an elmennek egy nap... a vegere szerinted emlekszik, hogy pontosan kivel mi tortent? nem... menj nyugodtan orvoshoz, azert van:) ha elromlik az auto sem gondolkodsz, hogy a szerelo mit fog szolni... :D
2020. márc. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne orvoshoz fordulj pszichés problémával, hanem pszichoterapeutához (olyan pszichológus, aki kiképzést kapott mélylélektani terápiához).
2020. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2: Azzal tisztában vagyok, de plána karantén után nem leszek olyan anyagi helyzetben, hogy ezt privátban kifizessem. Ha tb-re akarok menni, először beutaló kell pszichiátriára és onnan kéne elküldeniük pszichoterapeutához.
2020. márc. 27. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Hat akkor elmesz haziorvoshoz, es kersz beutalot. Mi sem egyszerubb?
2020. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mikor legutoljára voltam évekkel ezelőtt neurológiára szerettem volna beutalót a migrénem miatt, közben megjegyeztem hogy lehet, hogy a stressz és a rossz mentális egészségem is okozhatja.

Elküldtek minden nélkül és még le is kiabálták a fejemet, hogy ne hisztizzek. Ezek alapján nem igazán tudom mennyire venné figyelembe a problénát megint.

2020. márc. 27. 22:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden szakmaban vannak hulyek, ne ebbol indulj ki... Inkabb szenvedsz tovabb, csak mert "mi van ha...?"
2020. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele mit gondol a háziorvosod. Az ember fizeti a tb-t ő azért van, hogy ellásson, ha tetszik neki ha nem. Egyébként a mentális betegségekhez semmi köze, nem is az ő hatásköre. Nyugodtan menj el hozzá és kérj beutalót, nincs joga megtagadni, legyél határozott.
2020. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!