Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjek meg a "démonomm...

Hogyan küzdjek meg a "démonommal"?

Figyelt kérdés

20f mentális okés vagyok, nincsen semmi bajom.


fél éve(szeptemberben) történt velem egy trauma, egy egyszerű veszekedésnek indult(nem én kezdtem) az egész amit én fújtam föl, a szorongásommal és a hülyeségemmel..(hisztit csaptam)

olyan dolgot mondtam ami kihatott a mentális egészségemre, sokan megtudták hogy mit mondtam (nem káromkodtam, csak valami olyan dolgot mondtam el valakinek amit nem kellett volna)

rá következő hétre pánikrohamok jöttek, elég durvák (még nem tapasztaltam őket előtte) nem tudtam elfogadni a helyzetemet, hónapig sirtam gyötrődtem mert amit mondtam azért feleltem...

én már tényleg kiorditottam magamat és elmondtam gondolatban 21043124214214124124szor HOGY HIBÁS VAGYOK, DE NEM BIROM MÁR.. SZÉTSZAKAD A FEJEM.

már leróttam az addóságom amit tettem

azthittem hogy meglincselnek ezért az emberek, vagy valami számkivetett leszek akin majd röhögni fognak.. azis lett a vége..


én csak elakarom felejteni.. hiába nézek Csernus Imrét, vagy valami olyat aki "ad egy pofont" és fel akar ébreszteni ebből az önsanyargató f*sból de nem birom már..


hiába mondom azt hogy: Megbocsájtok elengedem

holnap vissza jön ez a "démon" és követeli a szorongásaimat, követeli hogy rettegjek, hogy gondoljak arra hogy amikor röhögtek rajtam és akkor jött rám a nagyon erős szorongás (hogyan éljem túl?)

kiorditottam magam, mentálisan nem épültem le, tudom játszani a normális embert de belül megőrültem, nem akarom hogy bárki észrevegye.


régen is ugyanez volt, történt valami amit az emberek tettek velem (osztálytársak) és utánna hónapokig nagyon erős szorongások, mentálisan kivoltam készülve

4 évig tartott ez..

valami van velem NEM TUDOK FELDOLGOZNI DOLGOKAT, nem sikerül, nem megy, NEM BIROM ELFELEJTENI amit adnak nekem.

kerülöm az embert inkább.


segitséget várok, ilyen traumatikus dolgokat feldolgozni, ami végülis nem trauma mert nem történt olyan csak az én elmém igy fogja föl, mindent traumának fogok föl..

kérlek küldjetek valami olyat amiből erőt merithetek vagy bármi más..



2020. márc. 28. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
A csernus Imre meg hasonló kuruzslókkal nem érdemes foglalkozni, ha komoly problémád van, keress meg egy jó pszichológust, ö tud segíteni!
2020. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

lényeget kihagytam..gyomorsavam van egyfolytában..

azthittem hogy a tüdőmmel van valami probléma de kiderült hogy nem.. egyfolytában köhögök, ha erősebben elkap a szorongás..

tavaly elég durván megjártam az OCD-t.. majdnem beledöglöttem... magammal tolok ki mindig, ÖNMAGAMAT KINZOM de nem tudom hogy miért?


(tényleg segitséget várok, mert ez már kifog nyirni előbb utóbb)

2020. márc. 28. 10:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek erős kényszer gondolatok, szorongás. Tereld el a figyelmemet. Kösd le magad, csinálj valami értelmes dolgot. Menj el pszichoterápia kezelésre. Tudom, nagyon nehéz, de mást nem tudsz csinálni.
2020. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi,

megfogadom a tanácsodat, köszönöm


szerintetek visszakapják ezek a mocskok amit a másiknak adnak?

csak azt akarom hogy fájjon, orditson ő is ahogy én is orditottam.

2020. márc. 28. 10:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, müködik a KARMA! Mindenki vissza kap az életben jót, és rosszat egyaránt. Ez így van! Ebben higgy! Én tapasztaltam is. Ők is vissza fogják kapni a rosszat, nyugi!
2020. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Már bocs de azzal kezdted, hogy mentálisan okés, nincs semmi bajod. Akkor a szöveg többi részében kiről írtál? Mert hogy akit leírtál az minden, csak nem mentálisan okés.
2020. márc. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nem lehet az hogy valamikor drogoztál? És azért jöttek ki ezek a betegségek?

Drogoztál már?

2020. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Erőt akkor tudsz meríteni, ha rendbe teszed a bélflórádat. Hiába írod ugyanis, hogy mentálisan rendben vagy, ez nem fedi a valóságot. Ez pedig a felborult bélflóra következménye.
2020. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia velem is ez van. kemény mentális problémáid vannak, ahogy nekem. Azt hisszük jól vagyunk, de még sem. Nekem is vannak jobb, meg rosszabb napjaim. A démonok győznek mindig . Terepeautánál még én sem jártam. Mit tegyünk? 20/L
2020. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú pajtás, nagyon nem vagy "okés", de ez nem azt jelenti hogy menthetetlen vagy. A megoldás viszont kemény munka, önismereti téren! Amíg azt hiszed, hogy csak egy kis bibi van az életedben, meg hogy amiket írsz, azok független kis jelenségek, és majd valaki mond valamit, amitől egy csapásra eltűnik minden nyűg, addig nincs igazán esélyed. Csak ha lesz merszed szembenézni azzal, ami van. Mert nagy valószínűséggel az, amit tapasztalsz, ami ennyire szédítő elemi erővel hat rád, az nem a valóság, hanem van valami rejtett szorongásod vagy traumád, amire a külső körülmény csak emlékeztet és ilyenkor az tör elő a mélyből. Az ember úgy működik, hogy minden, amit elnyom, amiről nem akar tudomást venni, az tényleg szó szerint egy démonná alakul a mélyben, egy kontrollálhatatlan "sötét erővé" - képletesen, ami aztán dróton rángat a háttérből. Legyen az gyerekkori bántalmazás vagy "csak" elhanyagolás vagy csak valami ijesztő élmény, amíg nincs feldolgozva, addig csak ilyeneket hoz létre, hogy történik valami jelentéktelen esemény és az illető alól brutál kicsúszik a talaj. Szóval önismeret, pszichoterápia ezerrel egy profi szaksegítséggel.
2020. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!