Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olwexya (Venlafaxin) antidepre...

Olwexya (Venlafaxin) antidepresszánst szedett már valaki?

Figyelt kérdés
Hatás, mellékhatások érdekelnének. Az orvosom generalizált szorongásra és pánikbetegségre írta ki, csak még nem mertem elkezdeni szedni. Tartok a mellékhatásaitól. Valakinek segitett ez a típusú gyógyszer?

2020. márc. 29. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Betegtájékoztató!

[link]

2020. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt szedem.

Tippem:

Ne olvass beteg tájèkoztatót, csak vedd be mint ha vitamin lenne.

Amikor erősen érzel valamit, akkor célirányosan olvass bele.


Ez csak az én tapasztalatom: két napig hátö.. vacakul voltam. Utána 1-2 hétig előfordult furcsaság.

De ez ilyen. Túl lenni rajta. Utána meg jó lesz.


Majd írj hogy mit érzel. Érdekel.

2020. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A betegtájékoztatót már elolvastam (sajnos). De okosabb nem lesz az ember tőle, mert ami létezik mindent beleírnak, hogy ne tudják a gyártót semmiért se beperelni. Így inkább információkat gyűjtök mielőtt elkezdeném szedni. Vannak tipikus mellékhatások minden gyógyszernél, pl. paroxetin és escitalopram-nál többen panaszkodnak fülcsengés/sípolásra, ami nálam is jelentkezett. A fülem meg igazán érzékeny ilyen téren. Meg fejzsongás is volt tőle. Ezért abbahagytam a szedésüket. Egyiket pár nap, másikat 6 hét után. Végig mellékhatásai voltak csak.
2020. márc. 30. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2020. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mire érted 4-es?
2020. márc. 31. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Elkezdted az olwexyiát? A fulsipolas elmult miutan abbahagytad a gyogyszereket? :/
2020. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Miután abbahagytam utána nemsokkal elmúlt. Az Olwexyát nem kezdtem el szedni, bezavart a koronavírusos sztori. Mivel külföldön dolgozom és nem itteni a pszichiáterem inkább el se kezdtem.
2020. szept. 16. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!