Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok sírni. Ez lehet...

Nem tudok sírni. Ez lehet valamilyen mentális betegség?

Figyelt kérdés
Nem tudok sírni. Ha valami szomorú dolog van vagy valami rossz dolog történik, nem sírok, pedig régen amikor kisebb voltam, akkor sírtam. Próbáltam már, de nem sikerül. Lehet ezt az okozza, hogy nem szeretem kimutatni az érzéseim mások előtt, ezért elfojtottam? Vagy esetleg köze lehet ahhoz, hogy régebben agykontrollt gyakoroltam és az "csinált valamit"?

2020. ápr. 3. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

El lehet felejteni sirni. Egy depresszios ismerosom meselte, hogy neki a terapia resze volt, hogy ujra megtanult sirni.


Az agykontrollhoz annyi koze lehet, hogy azzal onfegyelmet tanulhattal, es igy az erzelmek elrejtesere vonatkozo igenyedet jobban tudod teljesiteni.


De ez nem jo. Nem jo, hogy ennyire el akarod rejteni a bensodet mindenkitol. Dolgozz rajta, hogy tudjal sirni, ha kell, akar szakember segitsegevel.

2020. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló a helyzet. Érzékeny embernek vallom magam, mégsem annyira, mint pl. a környezetemben élő emberek. Nagyon ritkán sírok, meghatódni filmen vagy ilyesmin, sztorin, nem tudok. Vagyis nyilván meg tudok, de nem szoktam sírni rajta. Nagyon ritka, amikor sírok. Az érzelmeimet a páromnak ki tudom mutatni, illetve a keresztlányomnak, 3 éves, előtte nem "rejtegetem" magam, nem is tudnám. Szerintem biztosan köze van az érzelemkimutatáshoz és az elfojtáshoz, bár szerintem az én esetemben az lehet a gond, hogy minimális az empátiám.


26N

2020. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!