Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns elhagyása....

Antidepresszáns elhagyása. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az orvos engedélye nélkül megszakítottam az antidepresszáns szedésének a folyamatát azért, mert nem szeretnék ilyen szereken élni. Több mint másfél éve szedem ezeket a tablettákat. Pár napja tapasztaltam az alvás zavart, a hányingert,amiből később hányás is lett,a szédülést,a fejfájást. Nem merek szólni a kezelőmnek, ő úgy tudja szedem rendszeressen. Már a szedése közben is romlott az állapotom,de mostanában rosszabb lett minden. (Sok sírás,önbántalmazás,öngyilkossági gondolatok,hozzáteszem mielőtt abbahagytam azelőtt is fenn álltak ezek a tünetek)

Tudom, tudom, most biztos azt gondoljátok, hogy hogy lehet valaki ennyire buta, de már elég régóta szeretném abba hagyni a gyógyszerek szedését, utóbbi időben csökkentették is az adagot.

Nem tudom mit tegyek... Teljesen tanácstalan vagyok. Nem akarom újra kezdeni a gyógyszereket. Olvastam azt is hogy hosszabb távon hogy tönkre teszik a szervezetet...



2020. ápr. 3. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Faxsagot csinaltal, faxsagokat olvastal. Amugy is felezessel lassan lehet leszokni.

Evtizedes hasznalat utan jo az osszes leletem es topon vagyok.

Ha artani akarsz magadnak, tegyed, de magadat okold.

2020. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Hogy kezdted el lerakni? Egyik naprol a masikra, vagy tartottal egy kis fokozatossagot?
2020. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon nagyon lassan lehet csak letenni. Nem hirtelen. Durva szer nagyon. Én magam is letettem, és ennek már 12 éve. 2 hetente csak negyeddel csökkentsd az adagot. Az sem baj, ha lassabban teszed le. Amikor már csak negyedet szedsz, akkor azt is felezd el. Azt a pirinyó mennyiséget is szedd még egy hónapig. Segíthet a letevésnél nyugtató szedése, magas B komplex vitamin.
2020. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hirtelen raktam le, nem fokozatosan.
2020. ápr. 5. 10:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Azert vannak ilyen eros tuneteid. A szervezeted hozzaszokott (nem egyenlo a fuggoseggel!!) es hirtelen meg lett tole vonva. Mostmar igazabol mindegy, par napon belul elmulnak a tunetek.
2020. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Timcsike8686 ***** válasza:

Remélem már jobban vagy. Én tavaly májusban tettem ezt. Önszántambol leraktam az antidepit de nagyon lassan. Nekem így is volt 2het rosszullét hogy lassan csináltam. El is voltam idén januárig. De januártól csak fogytam..10kg, vissza esrem sőt rosszabb erősebb Agresszívabb tüneteim lettek. Folyamatosan orvoshoz kivizsgálásokra jartem. ügyeletre és sürgőssegire. Nem ettem nem aludtam pánikrohamok éjjel nappal.130 pulzus minden reggel remegés stb.. lényeg hogy sírva bár de újra elkezdtem az antidepit. Ennek 6 hete. Most kettő fajtát szedek mert kombinált kellett. Reggel 100mg sertalin este 15mg mirtadepi. Nyugtató már csak szükség szerint. Figyelj ha én tavaly nem vagyok buta elkerültem volna ezt

a herce hurcat és sok álmatlan éjszakát. Már jól vagyok de megint kellett 4-5het mire a gyógyszer beállt. Nagyon bánom amit tavaly tettem túl okosnak erősnek gondoltam magam .soha többé nem teszek doki felügyelete nélkül ilyet. Csak azért írom le hogy nem vagy egyedül én is gyűlöltem a bogyókat de sajnos ha kell akkor kell

2020. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt egy másik sztori. 2 évig szedtem antidepit. Kiskamasz korom óta voltak/vannak hullámhegyeim, de inkább völgyeim. Mikor a szüleim cipeltek, hazudtam a pszichoknak, hogy minden oké. 18 voltam, amikor magamtól mentem pszichiáterhez. Elicea, rivotril. Amint úgy éreztem, hogy jobban vagyok, elkezdtem nem szedni. És paff, megint rosszul lettem. Aztán egy ilyen letevési kísérletemkor nem lettem rosszul, azóta nem szedek semmit, havonta talán egyszer bekapok egy rivót, amikor rámtör.

Lényeg a lényeg, hogy ha kell, akkor kell. Nincs mit tenni, mint bevenni azt a bogyót, ami segít. De azt írod, mikor szedted rendesen, se volt jó. Erre mit mond a doki? Nem kértél másikat?

Mellesleg hosszabb távon az is tönkre teszi a szervezeted, ha bántod magad meg egész nap fel se kelsz, na vagy rosszabb.

2020. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!