Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szed/szedett már...

Valaki szed/szedett már Scippa nevű gyógyszert? Vagy egyéb eszcitaloprám hatóanyagú antidepresszánst? Kinek vált be? Van tőle jobb?

Figyelt kérdés
Holnap fogom elkezdeni szedni. Elég sok rémhírt olvasni róla..

2020. ápr. 7. 15:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevés óta jobban beleástam magam a témába, és azért ez elég jól tolerálható szernek számít. És működik szorongásra.

A szertalin is széles körben használt, de talán az jobban tesz zombivá állítólag. De kinek mi válik be tényleg.

2020. ápr. 24. 17:48
 12/22 anonim ***** válasza:
En is szorongasra szedem a scippat, az elso het nagyon rossz volt, de utana egyre csak jobb lett. Kozben jartam pszichologushoz is, ami sokat segitett es vegre elmultak a szorongasok. Te hogy vagy tole?
2020. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Utolso: megkerdezhetem mitol volt rossz az elso het? Marmint gondolom a mellekhatasok jottek elo, de mik voltak azok? Felek elkezdeni a gyogyszert..:(
2020. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ne félj elkezdeni! Én is így voltam.
2020. máj. 31. 10:27
 15/22 anonim ***** válasza:
Sertralintól egyáltalán nem leszel zombi. Én sem lettem az
2020. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van, tényleg kinek mi válik be. Én a legfőbb diagnózisomra, ami nem depresszió, körülbelül 9 hónapja kaptam egy teljesen új gyógyszert, előtte három év alatt 3 félét is kipróbáltam , egyik rosszabb volt mint a másik, konkrétan úgy is lehetne fogalmazni, hogy 3 évig nem éltem az életemet, az a három mintha kiesett volna annyira nem tudtam csinálni semmit. Az újjal majdnem minden visszaesett a rendes kerékvágásba. Ezek után azt gondoltam, hogy ez a gyógyszer egy csoda, minden hasonló diagnózisra ezt kéne adni, de amikor pszichiátrián voltam, rengeteg ember mondta nekem, hogy nekik ez a gyógyszer volt a legrosszabb mind közül. Szóval elképesztő eltérések vannak. A kérdező remélem, hogy jobban van.
2020. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Jobban vagyok! :)

Sok negatív gondolatot elhesselt.

Másabb, jobb. De már meg sem érzem mikor beveszem. Nem üt ki, nem álmosít, vagy fárasztana le.

Csak olyan fura ez, h minden reggel gyógyszert kell bevenni. De majd megszokom .. 1 év múlva viszont abba szeretném hagyni.

2020. jún. 7. 16:57
 18/22 anonim ***** válasza:
Milyen mellekhatasokat okozott az elejen? Orulok h jobban vagy!:)
2020. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Nálam az ssri 15 kg hizast és sexual dysfunction-t okozott.

Viszont a szociális fobiamat maximálisan helyrehozta.

2021. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nagy etvagyat csinalt, vagy miert hiztal annyit?
2021. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!