Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ehnye depresszio ellen gyogysz...

Ehnye depresszio ellen gyogyszert szedni?

Figyelt kérdés
Elvileg enyhe depressziom van, pszihiaternel voltam, elbeszelgettunk es igy mondta es gyogyszereket ajanlott amit akar 1 evig is szednem kell minden nap. Valamiert en megse erzem azt hogy nekem ilyen kezeles kene,de lehet hogy tevedes. Neha ramtor az eletkedvtelenseg, lehangoltsag, szorongas. Sokszor nagyon nehezen kommunikalok emberekkel. Elvileg ez a gyogyszer a fejemben helyrerakna a dolgokat. Szerinted hallgassak a pszihiaterre?
2020. ápr. 8. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Enyhe depresszióra ne szedjél. Azt ő csak úgy mondta, hogy 1 év, hogy kedvet csináljon hozzá. Az addig hat, amíg szeded. 50 fölött életreszólóan. Az elején a gyógyszer akár állapotromlást is előidézhet, gyógyszerkölcsönhatások okozhatnak kellemetlenséget, hízhatsz, és semmi garancia, hogy az elsőt rögtön eltalálják. Gyógyszer olyan súlyos állapotban kell, mikor az ember képtelen a normális életvitelre, felkelésre, önellátásra, munkára. Enyhe depresszióval pszichológushoz menjél (most online), már csak a napi ügyeid átbeszélése, a törődés, meghallgatás is segít. Nem 1 alkalomtól, de egyre jobb lesz. Ha te nem érzed, hogy kell, akkor nem kell. Hallgass az ösztöneidre, te ismered saját magad legjobban. De ha velem akarsz üzenet formájában beszélgetni, írhatsz.
2020. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyrészt ezeknek a szereknek semmilyen pozitív hatása nincs, másrészt meg nem lesz vége 1 év múlva sem, ezeket nem véletlenül adják, a pénz a lényeg, semmi más, jobban nem leszel tőle, nem gyógyít meg, max. elnyomja a jelenlegi tüneteidet.
2020. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor mi erre a gyogymod?
2020. ápr. 8. 22:04
 4/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Hiszen te is érzed, hogy ez neked nem kell, miért nem hiszel magadnak?

Úgy fogalmazol, hogy elvileg vagy depressziós, tehát nem volt a pszichiáter meggyőző, nem bízol meg benne és meg is értem, hiszen rögtön miért kell enyhe depresszióra gyógyszert felírni? Menj inkább pszichológushoz, léteznek gyógyszer nélküli terápiák is.

2020. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mert megtortent parszor az utobbi idoben hogy lefekszem este, el se alszom csak lehunyom a szemem kb 30 masodpercre es felijedek a semmire, igy megrezzen az egesz testem, mintha alombol ijednek fel es ekkor a fejemben erzek zavarodast, utana meg ilyen nehez erzes gyotor mintha valami eros nyomas lenne a mellkasomban vagy a szivemben, es ekkor fel kell kelnem es innom kell vizet meg a testem keri a mozgast, setalok le - fel mert rosszul vagyok. Pulzusom is picit nagy volt (103). Ez kb 5-10 percig tart. Na akkor beveszek egy nyugtatot es lecsillapodik. Kb 2-3 szor fogott el ez a rosszullet. Ugy ereztem hogy osszeesek es meghalok. Nagyon megijedtem. Ekkor anyam beszelt az egyik ismerosunkkel aki korhazban dolgozik es a pszihiatert ajanlotta. Elmentem, beszelgetett velem kb 2 orat es kiirta a gyogyszert. Es utana az ismerosunk is bolintott hogy igenis segithet a gyogyszer
2020. ápr. 8. 22:33
 6/19 A kérdező kommentje:
Diafragma, azaz igy mondjak
2020. ápr. 8. 22:34
 7/19 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt természetesen értem, de miből gondolod, hogy ez egyértelműen pszichiátriai probléma? Ezt semmi sem igazolja, lehet szívprobléma is, idegrendszer eredetű is, vagy akár rekeszizom tünet is, esetleg rekesz sérv, reflux is. Ezt a diafragmát nem tudom így értelmezni mire írtad, ez alapvetően rekeszizmot vagy felső légúti záróizmot jelent.

Természetesen te döntesz, szedhetsz gyógyszert, persze segíthet ezen, ha elsőre eltalálják ami a jó neked, de mivel ez nem egy egzakt tudomány, semmi sem feltételezi, hogy ezzel megoldódik, vagy ha mégis, akkor sosem hagyhatod abba, ami megint felvet egy kérdést. Ezt én inkább szervi problémának látom így ahogy leírtad.

2020. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor milyen kivizsgalasra kell menjek ha ez nem pszihiatriai problema
2020. ápr. 8. 23:19
 9/19 A kérdező kommentje:
?
2020. ápr. 8. 23:19
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez nem szervi baj, ez pánikroham. Egyébként az álom és ébrenlét közti áramütésszerű felriadás izommegrándulással egyáltalán nem ritka, és semmi problémát nem jelent. [link] A diagfragma rekeszizom, úgyhogy biztos nem azt mondták. Vagy ha azt, akkor csak hülyítettek téged valami tudományosnak látszó szóval. (Én válaszoltam az előbb a privátodra.)
2020. ápr. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!