Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha folyamatosan...

Mit tegyek, ha folyamatosan azon kattogok, hogy meghal valakim? 18/L

Figyelt kérdés

Amióta karantén van, de néha előtte is, teljesen pánikba esek a gondolattól, hogy elvesztem valamelyik szerettemet vagy közeli ismerősömet.


Nyilván most ez a vírusos helyzet rátesz egy lapáttal, de egyébként is érzelmes típus voltam mindig. A leggyakoribb félelmem az, hogy meghal a velem egyidős barátom, ugyanis borzalmasan szeretem, és nélküle az életem értelmetlen lenne. Sokszor eszembe jut csak random, hogy mennyire elviselhetetlen lenne, és elkezdek sírni illetve bepánikolni. Főleg akkor jön ez elő, ha sok időt töltöttünk együtt, és megint rájövök, mennyire hihetetlenül szerelmes vagyok bele, amellett hogy a legjobb barátom.


A szüleimmel hasonlóan érzek, pedig ők nyilván még az én életemben sajnos el fognak menni, de remélem még jó sokára. Amikor ezen gondolkodom, az másfajta fájdalom, mint pl.a barátommal, de az is szörnyű.


Közeli barátoknál ez elég ritkán jön elő, de azért szokott.


Utálom, hogy ilyen vagyok. Alapvetően racionálisan gondolkodom mindenről, de egy szerettem halála a legnagyobb félelmem. Pedig mindenki a környezetben jelenleg egészséges, így főleg hirtelen halálokat, pl.autóbalesetet szoktam elképzelni. Naponta olvasni, kik halnak meg világszerte, és ez egyáltalán nem segít a problémám legyőzésében. Amikor egy csupa pozitív, örömteli életet vizualizálok magam előtt, akkor rögtön kb.kiröhögöm magam, hogy milyen kis naiv vagyok, és mennyire fogalmam sincs, hogy x év múlva tragédia fog velem történni.


Ami még gyakran eszembe jut, hogy mi lesz ha kitör egy háború a közeljövőben, és mondjuk elvesztem benne családtagjaim vagy a barátom. Tudom, teljesen felesleges és butaság ezen agyalni, de egyszerűen nem tudok ellene tenni.


Hálásnak kéne lennem, hogy van kiért aggódnom, de ez már a másik oldalra fordult át nálam. Amúgy semmilyen mentális problémám nincs és soha nem is volt, ez is csak egy borzalmas berögzött szokás nálam.



#halál #betegség háború
2020. ápr. 11. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem csak veled van így. Én is pont ugyanígy érzek :( 19/L
2020. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyire reálisak ezek a félelmek?
2020. ápr. 11. 23:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott az eszedbe, hogy bármelyik pillanatban te is megsemmisülhetsz??

Lehet, hogy már holnap reggel elfelejtesz felébredni.

Nem csak a szüleid halandóak, hanem te is.

2020. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dehogynem jutott eszembe, de ha meghalok, arról nem fogok tudni, így nem fog fájni a lelkemnek.
2020. ápr. 12. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt a dolgot at lehet alakitani jo iranyba. Megerted, hogy milyen fontos az elet es elvezed minden egyes pillanatat, azokkal is akiket szeretsz. Van aki csak hosszu ido utan jon ra, vagy csak a halalos agya kozeleben. Probald egy kicsit mas szemszogbol nezni. Azon szerencsesek koze tartozol, akik koran felismertek az elet erteket es ezert boldogan elnek.
2020. ápr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, teljesen igazad van. Igyekszem kordában tartani a mellékhatásait ennek a felismerésnek.
2020. ápr. 12. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!