Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja ezt a viselkedést?

Mi okozhatja ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Szeretném előre leszögezni, hogy nem rólam van szó hanem a barátnőmről. Egy éve vagyunk együtt. Ez az összetett probléma azóta fennáll. A viselkedése folyamatosan változik A-ból B-be, látszólag minden előzmény nélkül, csak úgy. Apróságokon dühöng, vagdalózik, gyakran felhúzza magát. Nagyon szeret és én is őt, de rosszul tud esni amikor ebben az állapotban olyat vág a fejemhez amit nem kéne. Régen vagdosta a karját, néha még most is előfordul, általában nem mondja meg miért teszi. Mindig elhúzza a függönyöket, nehogy valaki figyelje (?) Rendszeresen zárja a szobaajtót is(!) nem csak a bejárati ajtót. Fényes nappal is. Egyre nehezebben magyaráz el dolgokat, ha megpróbálja akkor általában az "öö... izé... na.. vagyis hát"-ban valahogy kimerül. Nem vagyok hozzátapadva, féltékenykedni sem szoktam, és ezeken a problémákon kívül ez egy jó kapcsolat. Nem olyasmi probléma amit az első találkozások alkalmával észrevesz az ember. Csak úgy, ha ott van mellette és megismeri. Egyszerűen már nem tudom hova tenni ezt a furcsa viselkedést. Mintha egy kapcsoló gomb lenne benne a jó és rossz között, amit valaki folyamatosan nyomkodna. Paranoiás, mindig megijed, majd megkérdezi, hogy "mi volt ez a hang?" Miközben én meg nem hallok semmit sem....Ezekről nem igazán szokott szó lenni köztünk (a problémákról), mert ha mégis szóba kerül akkor azt mondja hogy úgysem érteném.


Amúgy én 25 éves vagyok, ő 21.


2020. ápr. 11. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A bezartsag, virustol való félelem szorongás miatt.
2020. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem erte korabban valamilyen trauma? Jo lenne, ha kitudna beszelni ezt valakinek. A leirtak alapjan ez lehet skizofrenia is, bipolaris zavar is, eros szorongasos zavar is, de szimpla szemelyisegjegy is.
2020. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy kicsit felfújtad a lány dolgait. Mert miért baj az, ha valaki bezárja az ajtót fényes nappal? És miért baj az, ha nem szereti ha belátnak a lakásba? Az mikor lett paranoia, ha valakit megijeszt egy szokatlan hang? Kicsit érzékenyebb az átlagnál, ennyi.
2020. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagdosta magát??? Igen komoly pszichés problémák állnak a háttérben. Ha eddig még nem ment el szakemberhez, akkor talán pont ideje lenne. Amit leírtál csak a tünetegyüttes egyes elemei, ebből nem lehet kórképet felállítani - de így a távolból segíteni sem rajta. Csak személyes terápia keretében.
2020. ápr. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!