Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek akit ti a legboldo...

Szerintetek akit ti a legboldogabbnak láttok, az tényleg boldog?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm. A srác nagyon jó megjelenésű, gyönyörű feleség, 2 szép gyerek, szuper állás. Mindig is irigyeltem. Aztán nemrég elvált a párjától. Azóta eléggé megváltozott a szememben. Nyilván oka van, hogy elváltak, nem volt olyan tökéletes az az élet, amit kívülről lát az ember. Ti elgondolkodtatok már azon, hogy a legboldogabb ismerősötök valóban boldog e, vagy csak ez a látszat? Egyáltalán van olyan, hogy boldog élet? Vagy csak olyan élet létezik, amit elfogadunk és ezért boldognak érezzük magunkat benne?
2020. ápr. 13. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg boldog, aki annak látazik, de ez még nem jelenti azt hogy nincsenek problémái.

A jó dolgok nem írják felül a rosszakat, és a rossz dolgok sem törlik ki a pozitív dolgokat.

Emiatt még a legboldogabb emberről sem állíthatjuk egyértelműen, hogy nem szomorú, és fordítva sem.

2020. ápr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam boldog embert, pedig elmúltam már 50..
2020. ápr. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, létezik boldogság - a kulcsa benned van elrejtve, magadnak kell megtalálnod. Ami azzal kezdődik, hogy "megvizsgálod" önmagad, célt tűzöl ki, megszabadulsz a démonaidtól, s elindulsz hogy elérd a célod.

Ahogy az ismerősöd példája is mutatja nem a pénz, a nagy ház, autó, csinos feleség teszi boldogságot. Voltak problémáik (ezért váltak el) csak kifelé nem mutatták.

2020. ápr. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szomszédomnál napi szinten megy a hiszti, a facebookján meg hetente tömbösítve kerülnek fel az idilli képek.
2020. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 A szerveimben? A szívemben? Hol?
2020. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!