Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám közölni a...

Hogyan tudnám közölni a szüleimmel, hogy egy pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Kicsi koromban a szüleim nagyon sokat veszekedtek előttem és nagyon sokszor én voltam a célpont, már megkaptam azt, hogy "többé nem vagy a gyerekem, nincs közünk egymáshoz"... Semmi oknál fogva ehhez hasonló kijelentéseket vágtak a fejemhez(7 éves voltam ekkor)

Nemigazán éreztem azt, hogy szerettek volna. Önmagam hibáztattam a sok veszekedés miatt, megtanúltam elfolytani az érzéseimet és nem kimutatni őket. Mindössze 9 éves lehettem, amikor először megfogalmazódott bennem az öngyilkosság fogalma. Ahogy nőttem,aval eggyütt meg kellett tanulnom eggyüttélni a rengeteg lelki fájdalmak hadaival. Nemsokára 15 vagyok... Lassan 7éve minnden nap sírva fekszem le, nagyon sokszor átsírom az eggész napot. Megpróbáltam ártani magamnak több formában is. Szüleim erről semmit sem tudnak, félek hisz nagyon szigorúak. Ha megemlíteném a pszichológus gondolatát kinevetnének... Nap mint nap a depresszióval vívom a harcom.



Nagyon örülnék a jó tanácsoknak, hogy mit tegyek. Előre is köszönöm!


2020. ápr. 15. 20:31
 1/3 anonim válasza:

Szia! Sajnos hasonló problémákkal küszködöm mint te.

De ne aggódj, idővel minden rendben lesz, csak ki kell tartani! Ami a legfontosabb: NE csinálj semmi olyat, amit nem tudsz visszafordítani és végzetes lehet.

Akármennyire fáj, akármennyire meg vagy törve, muszáj folytatni az életet, mert ki tudja, hogy mit hoz a jövőd.

Azt tanácsolom, hogy üljetek le a szüleiddel komolyan beszélgetni. Mondd el nekik mit érzel, és mik a problémáid, és azt is, hogy pszichológushoz szeretnél fordulni. Lehet, hogy kinevetnek...lehet. De nem szabad, hogy ezekkel a problémákkal együtt élj, és nem is kell.

Szóval a tanácsom az, hogy beszélgess a szüleiddel az érzéseidről, biztosan megfogják érteni.

Ha gondolod, vedd fel velem a kapcsolatot, bármikor tudok segíteni.

2020. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bírj ki velük még 3 évet és költözz el. Akik a saját gyerekükkel így bánnak, nem hiszem, hogy tudnának segítséget nyújtani. Mire fel szigorúak? Hogy lehet egy 7 éves gyereknek ilyeneket mondani?
2020. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Iskolapszichologus.
2020. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!