Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineként hogyan éljem...

Borderlineként hogyan éljem túl, ha idén ballagok így elvesztem a tanárt akihez extrém mértékben kötődök? Rettegek magamtól.

Figyelt kérdés

Aki borderline tudja milyen ez.

Nem szerelem vagy ilyesmi, ráadásul nő. Anyaszerepet tölt be talán a gondolataimban. Mindig rá gondolok, sírógörcsöm van, hogy elvesztem.

Akit mélyebben érdekel egy borderline hogyan éli ezt meg, leginkább angolul “favourite person”-ként (FP) találni róla cikket. Megőrülök, félek, hogy ha végleg vége a sulinak elkattanok és öngyilkos leszek.


2020. ápr. 16. 05:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi, igazad van, akkor érettségi után megteszem.
2020. ápr. 16. 06:15
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Én tavaly ballagtam így én is elveszítettem egy nagyon fontos személyt.Azóta se sikerült feldolgoznom de nem lettem öngyilkos miatta. Kitartást!
2020. ápr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kôszönöm, neked is kitartást! Volt már öngyilkossági kísérletem 14 évesen, emiatt félek, nem szeretném újraélni azt az érzelmi állapotot. Pszichológus a vírus miatt off.
2020. ápr. 16. 06:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért veszítenéd el? Nekem ballagás után sokkal közvetlenebb viszonyom lett pár diákkal, mai napig tartjuk a kapcsolatot. A kérdés az, hogy az említett tanár szeretné e tartani veled, vagy örül, hogy megszabadul tőled. Ugyanis benne van a pakliban, hogy azért viselkedett így veled, hogy neki könnyebb legyen.
2020. ápr. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szintén közvetlenebb lett a kapcsolatom az egyik tanárommal ballagás után. Sörözünk, dolgozunk közös projekteken stb. Ne gondolj mindig a legrosszabbra:)
2020. ápr. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos, hogy elveszíted.

Jó, mondjuk én nem voltam így, de pár volt iskolatársamnál látom, hogy ballagás után lettek igazán jóban a tanárokkal.

Sőt, rengeteg tanár jó néven veszi, ha a volt diákok időnként felkeresik, beszámolnak a sikereikről.


Egyébként én a pszichiáteremmel vagyok így, de az éltet, hogy a járvány - mizéria után újra láthatom.

2020. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira átérzem amit írsz, bár engem még nem diagnosztizáltak, de az elmúlt éveket a mentális betegségekről való olvasással töltöttem depressziosan, szóval semmi esély nem látok arra, hogy ne legyek borderline...

En ezzel a jelenséggel úgy vagyok, hogy eddig bármilyen új eletszituacioba kerültem megpróbáltam tudat alatt találni valakit, akire “rákattanhatok”, ha nem volt ilyen ember, attól mindig nagyon rosszul éreztem magam, ha pedig volt, akkor elkezdtem tőlük függni... es ilyenkor, ha mar nem találkoztam veluk többe, nem csak maga a személy hiányzott, hanem a szituáció is, amiben találkoztunk...

Például egy orvos, aki megműtött, vagy egy nyaralás alatt egy külföldi fiú, vagy egy ideiglenes munkatárs... en sem tudtam elengedi őket, szinte kényszeresen gondolok rájuk azóta is... mindig másra, épp, akihez az elmémnek “kedve van”

Tenni en sem tudom, hogy mit lehetne ellene, nekem az “segít” hogy képes vagyok mindig új személyeket találni es így tompul az érzés a másik iránt...

bar nyilván eleve az nem jó, hogy ennyire ra tudunk valakire kattanni...

2020. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt eltem at egy eve. Talan fel evig meg minden nap ra gondoltam, neki akartam megfelelni, elkepzeltem, ahogy ott van mellettem, aztan lett mas. Es eddig mindig lett mas, es egyre jobb emberek, es gaz bordinak lenni, meg ez az egesz, foleg, ha valaki nem erti, de szerintem tenyleg hozzam tett, es azzal, hogy a fejemben tudtam veluk beszelgetni, magamat is osszeraktam valahogy... Tudom, hogy ilyenkor van ez a nem kell mas, o tokeletes erzes, de igerem, tenyleg lesz mas, es sokkal jobb. :)
2020. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Voltam így én is.Álltalános iskolás tanárommal.Nagyon nehéz volt,de sajnos véleményem szerint találsz majd más helyette...Amúgy online is tartanak terápiát,ha nagyon nagyon rosszul vagy,meg akarod ölni magad,beséltálsz bármelyik kórházba,ahonnan a megfelelő pszichoátriára szállítanak majd
2020. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na hogy érzed magad?
2020. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!