Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért élnék folyton a múltban,...

Miért élnék folyton a múltban, miért vagyok letört a jelenben?

Figyelt kérdés

Visszavágyom nagyon durván a 16-18 éves időszakomra. Nem tudok ellene tenni, mióta vége azt sem tudom ki vagyok, egyetemet abbahagytam még az elején. Tanultam egy szakmát, de azt sem érzem jónak. Elegem van. Akkor minden olyan jó volt. Sírni is szoktam, ha belegondolok, hogy semmi nem jön vissza ebből.

Még az érettségi időszakra is olyan szívesen visszamennék. Hiányoznak a tanárok, a barátok. Hiába beszélgetünk, az már nem ugyanolyan. Sose lesz az..

Meg sem tudom magyarázni mit érzek, de elfacsarodik a szívem és letörtség jön rám, hogy sose lesz már ilyen időszak. Pedig egyébként semmi különleges nem volt akkor, most több mindenre lenne lehetőségem, mégsem élvezek semmit.

Segítség , miért kötődök így a múltnak ehhez a részéhez? Mint valami 5 éves komolyan..


20/L


2020. ápr. 17. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden elmúlik egyszer, és minden végére ér...
2020. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértelek. Nekem a 14-16 éves korszakomra vonatkozik ez, most 18 vagyok. Nem részletezem mi változott azóta (én sem tudom teljesen megmagyarázni, minden barátomat elveszítettem), de oda vezetett ez az egész múltban élés, hogy pszichiátrián kezelnek a súlyos depresszióm miatt.

Azt hogy sosem lesz ilyen, nem tudhatod. Illetve pont ugyanolyan biztosan nem, de ugyanolyan jó, vagy jobb, lehet még.

Egyáltalán ne érezd magad rosszul amiatt, hogy kötődsz a múlthoz. Semmi baj nincs ezzel, csak próbálj meg úgy tekinteni rá, mint egy szép emlékre, a jövőre pedig úgy, mint amit ugyanolyan széppé tehetsz.

2020. ápr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!