Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki a mostani...

Van itt olyan, aki a mostani helyzet miatt már az öngyilkosságon gondolkodik?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, aki már néha úgy érzi, hogy soha nem lesz boldog és amúgy a koronavírusból adódó körülményeket már nem akarja elviselni?

Most nem arra gondolok, hogy például nem lehet menni fodrászhoz, hanem másra.

Például amikor össze vannak zárva emberek, könnyebben van konfliktus, gondolom sok helyen gyakrabban, mint eddig. Meg hogy a tanulás is olyan sok lett, hogy nem lehet bírni mindenre időt szakítani. Meg azt, hogy be van mindenki zárva és emiatt egyéb lehetőségei is korlátozottak, akár az egészsége is romlik, esetleg több gyógyszert kell emiatt szednie. Vagy egyszerűen az az érzés, hogy ki tudja meddig lesz ez a bizonytalanság és az ember nem tehet ellene. Hogy bírnia kell az egészet akkor is, mikor már nem megy neki. Meg hogy több a probléma, mint eddig és mivel be van zárva, ezért annál inkább nem tud másra gondolni, ha akarna sem, csak a problémákra, sehova nem mehet el senkivel, ami eltereli a gondolatait és még depressziósabb lesz. Vagy például akinek vannak betegek a családjában, gondolom most annál jobban aggódik és minden nap fél. Gondolom olyanok is vannak, akik ki tudja meddig, lehet akár egy fél évig vagy még tovább, el vannak választva azoktól akiket szeretnek.

Biztos van, akinek anyagi gondjai vannak és az idegesíti, valaki meg tudja oldani de biztos van aki nem.


Szóval van itt olyan, aki már ott tart, hogy nem tudja mi tartja életben? Nem amiatt, mert fél hogy ő elkapja a vírust hanem minden más miatt is, amibe a vírus belekényszerítette.


2020. ápr. 17. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Azért elég komoly mentális bomlás kell ahhoz, hogy valaki pár hét karanténtól bedobja a törölközőt...

Javaslom, keress fel egy pszichiátert minél hamarabb.

2020. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Elsovel egyetertek. A kedvencem az volt, aki leirta, hogy hiaba voltak almai, tervei, ennyi volt, mostmar minden mas lesz, ebbol soha nem fogunk kilabalni es hasonlok xD Par het, max 1-2 honap es vege, aki ennyit nem bir ki es vilagveget vizional, azzal komoly bajok vannak fejben.
2020. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

1. Sportolni, kirándulni, boltba,...ki lehet menni.

2. Meló is van, csak SOKAN nem jönnek. Pl.: Vagyonvédelem. SOK ember kell most, papírt sem kérik, csak legyen valaki a lezárt üzletben, üres irodában. Futárok meg...hajjajjj!

3. Rossz partnerrel lenni. Nem sajnálom azt aki házasodik és megszívja. Megérdemlik!

4. IMÁDNÁM, ha lenne 3-4 hónapom otthon. Filmek, könyvek, motorozás, lakás festés, lövöldözés a kertben, ha már 300-at költöttem a mini lőtérre, ... De xopnom kell a melóban, mert másképp meghal a nép.

5. Anyagi gondja senkinek nincs! Itt a Gyakorin mindig azt olvasom, hogy mindenki diplomás és havi 500+ a lóvéja, meg van mellette passzív jövedelme is.

2020. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Na meg azt se felejtsük el, ha annyira rossz lenne az emberek anyagi helyzete nem lenne tömeg az üzletekben telepakolt kocsikkal, kosarakkal. Én 66 éves vagyok, ha elkapom a vírust van rá esélyem, hogy nem élem túl, de eszembe nem jutna emiatt öngyilkosnak lenni.
2020. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Én imádok itthon lenni, és örülök, hogy nem kell addig se valami sz*r melóhelyen sz*pnom... az embereket sem szeretem. Egész életemben ellennék így.
2020. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
csak annyiért, amiért előtte is voltak. utálom magam, és nem enged a főni melózni, így össze vagyok zárva a gondolataimmal. szóval kb semmi se változott, csak egy elég hosszúra nyújtott, pocsék hétvége az egész. vírus nélkül is filóztam rajta, ez így csak rátesz.
2020. ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3as 46%os kerlek linkelj.be nekem.egy futar vagy barmilyen mas melot.

Debrecen vagy hajud-bihar.kornyeken barhol vallalnek.

No vagyok es sehol nem.vesznek fel, pedig van.tapasztalatom a vezetesbe.

Kerlek linkeld be azt a.sok munkalehetoseget . legalabb ennyit tegyel ha.mar osztod az eszt h.mennyi munka van

2020. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Húh hát engem inkább feldobott a karantén időszak és sokkal jobban lettem tőle. Végre nyugi volt.
2020. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Hát én elég komolyan veszem a vírust, így igen csak akkor megyek ki ha vásárolni akarok menni és elkisérem anyámat, vagy ügyet kell intézni kb ekkor meg max ha valakivel talalkozok aki nem fertőzött.

De igen mostanában sokat foglalkoztat a lét, célok hogy menyit nem értem még el és milyen nagy terveim vannak, hogy az egész életem egy rakás szar, milenne ha meghalnék? Felse tünne senkinek.

Elég gáz napjaim szoktak lenni, sokkal érzelmesebb vagyok, hamar elsirom magam, szomoru filmek sokkal jobban depreszioba ejtenek akar sok idore, volt hogy minden reggel ugy kelltem fel hogy meg akarok hallni, de persze sose vagnam meg magam meg ilyenek, csak sokat gondolok mostanaban erre de igyekszem magam össze szedni és ennek ellenére erős maradni.

2020. júl. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
pl én amikor a kérdést ki írtad már akkor is. Most meg az elvesztegetett programok, üres emlékek miatt meg főleg. És más elég bajom is van ezen kívűl!
2020. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!