Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek, ti is hasonlót...

Aspergeresek, ti is hasonlót éreztek?

Figyelt kérdés

Nehéz elmagyarázni, hogy pontosan mit érzek. 23 éves normális, egyetemista lány vagyok, és nagyon félek, hogy a tüneteim beletartoznak az autisztikus spektrumra.

Amikor beszélek, tök jól megy a small talk, de ha olyan személlyel beszélek, akivel csak most ismerkedem, vag bejön nekem, vagy számít, akkor zavart leszek, úgy érzem hogy a beszédemet nem tudom követni, nehezen tudok koherensen beszélni, mintha csavarodna ki a nyelvem, félek, hogy olyan mimikát is vágok, ami kínos, magyarázás közben a kezem is csavarodik ki, meg olyan érdekes az állásom. Sokszor megfigyelem az embereket magam körül, mert 25 éves koromra is muszáj vagyok másolni. Gyakran figyelmeztetni kell magam, hogyha otthon vagyok, akkor ne legyen tátva a szám, ne vágjak buta arcokat. Nem tudom, hogy ez a buta vagy furcsa arckifejezés mond valamit nektek? Mindenesetre azt érzem, hogy görcsben vagyok állandoán, képes vagyok a kanapén fura pózokban ülni félórákig is. Ha stresszelek, muszáj pislognom, vagy rituálékat végeznem. OCD-m is van, de nem teljesen átlagos, mondjuk ha a nyakamat balra forgatom, és érzem hogy ropogna, vagy csak húzódik a bőr, akkor késztetést érzek jobbra fordítani a fejem, ugyanolyan vonalban. De ez a vonalkövetés néha kézzel is előfordul. Tennem kell egy kézfordulatot. Ha meghallok valakit fütyölni a balszememet be kell csuknom.

Mindent át kell gondolnom, mentálisan fel kell készülnöm mielőtt beszélnék valakivel, hogy ki tudjam magam fejezni megfelelően. Persze a beszédem tiszta, és simán megy, de sokszor úgy érzem, hogyha zavarban vagyok, akkor bénának ítélem meg a mozgásomat, beszédemet, hanglejtésemet. Szóval egyzerűen mintha valami fura lenne. Ha visszanézem a képeket, az emberek mindig olyan nornálisan néznek ki rajta, én viszont mindig vmilyen arcot vágok.


2020. ápr. 17. 17:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, 25-ot akartam írni :)
2020. ápr. 17. 17:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem furcsa pózaim nincsenek, se furcsa arckifejezésem (bár elbambulni azt én is könnyen tudok), viszont mentálisan engem is teljesen kifáraszt az egész. Én is sokat másolom az embereket, rendkívül udvarias tudok lenni, a small talk-ot rühellem, de ha mélyebb a beszélgetés, akkor könnyebb dolgom van, mivel sok dologra nyitott vagyok, viszont eszméletlenül fáraszt az emberekkel történő interakció. Volt, hogy pokolian megfájdult a fejem pusztán attól, hogy pár óráig emberekkel kellett beszélgetnem. Sokszor egy ilyen alkalom után napokra el kellett vonulnom, plusz sajnos állandó szorongásom is van.
2020. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezés közbe én is fura arcokat vágok néha. Beszélgetés nekem roszul megy és izgulok közbe. (Még a szüleimel is) Általábban elvonulva vagyok egyedül. Ha bárki ott van körülötem akkor ideges vagyok és nem tudom közbe csinálni azt amit kell. (Föleg ha a szüleim)
2020. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!