Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet elvonasi tunet?

Ez lehet elvonasi tunet?

Figyelt kérdés

Emelnem kene a gyogyszeren vagy elhagyni? Panikolok, szorongok, ideges aggodast, felelmet erzek. Ugy erzem nem hozott rendbe az antidepi teljes mertekben, nem terapias adagot szedek, csak fel szemet. Melle masfel eve egy szem Frontint szedek minden este elalvas elott (elotte Xanaxot szedtem, de 2 hete csak Frontint kaptam a gyogyszertarban). Csokkent a szorongas intenzitasa, de nem szunt meg teljesen. Lehet hogy mar elvonasi tunetem van? Ram tor minden nap a szorongas, kulonbozo helyzetekben. Legtobbszor akkor jon elo, ha elkezdem magamat ellenorozgetni, agyalok rajta, hogy biztos rosszul leszek most es majd mennyire rossz erzes lesz az. Egyik pillanatrol a masikra vilagvege hangulatom lesz emiatt, menekulnek, azt erzem feladom, nem birom tovabb, a kovetkezo pillanatban meg, mint akit elvagtak, jo kedvem lesz, teljesen megszunik a szorongas. Es ez igy valtakozik. Otthon szinte kivetel nelkul semmi bajom. Szoval biztos psziches, de ennyire eros az elme basszus? A rosszat pillanatok alatt bevonzom, akkor a jot miert nem tudom? A fizikai tunetekkel nem is lenne bajom, egy kis izzadast, bizsergest teljesen elviselnek, de olyan feszultseg es szr onti el az agyamat, hogy mindentol felek es mintha valami nagyon rossz dologra szamitanek, ugrasra kesz vagyok, es olyan, mintha soha nem erne veget ez az allapot.


Hagyjam el a gyogyszert? Attol felek, hogy visszaesek, es ujra lesz panikrohamom. De emelni is felek, mert mi lesz ha ugyanez lesz, kialakul a tolerancia (ha ez lehet az), de akkor mar nagyobb dozisrol kell lejonni. Egyebkent nem erzem mentalisan, hogy szuksegem lenne ra, nem vettem be nyugtatot egy rosszulletnel sem. Szigoruan a 0,25 mg-t szedem,1 szemet/nap es azt is este.

Segitseg! :(



2020. ápr. 20. 10:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha egyebkent ez tolerancia, akkor nem kene folyamatosan ereznem a szorongast? Vagy ez csak fel-fel langol?
2020. ápr. 20. 10:51
 2/10 horex ***** válasza:

Mitöl lenne elvonási tünet?

Nem elvonási tüneted van hanem kezeletlen pánikbetegséged

Minden antidepi gyógyszert ugy kell szedni ahogy az orvos javasolja. Ha egy adott idő után nem hat, lehet megbeszélni a doktorral és kipróbálni egy másikat


Te magad megállapitottad hogy valamiböl napi fél szemet kell szedned? Ne izéjj már!

Esti 1 Xanax/Frintin az csak könnyebb elalvást biztosit

Nap 3x2x0,5 Xanax az már egy rendes terápiás adag lehet, de ez sem fog rendbehozni

Tessék benyomulni a pszichiáterhez, kipróbálni legalább egy hónapig valami megfelelő antidepit.

Másképp nem megy hidd el!


Csak nem elkeseredni/nagyon/!

2020. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem en magam allapitottam meg, hanem az orvos mondta, hogy szedjek fel szemet.
2020. ápr. 28. 08:19
 4/10 horex ***** válasza:

Nem mintha gyógyszerész vagy pszihiáter lennék, de napi fél szem valamiböl biztos nem fog tünetmentessé tenni.

Mi ez a "félszemes" gyógyszer neve?

2020. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 horex ***** válasza:

Javaslom nézz be ide, van néhány tapasztalt "beteg" és gyorsabban kapsz jobb tanácsot, tapasztalatot

[link]

2020. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Escitilbol szedek fel szemet.
2020. ápr. 29. 08:14
 7/10 horex ***** válasza:

Értem!

Feltételezem kezdő adagnak gondolta a dokid. Nem volt róla szó hogy emelni kell? Mert az irodalom szerint akár napi 20mg is mehet. Olvasztam erröl a gyógyszerröl jt is közömböset és rosszat is, mint minden antidepresszánsról

Ki kell tapasztalnod hogy hogy hat rád. Ezek nem olyan bogyók mint egy fájdalomcsillapitó ami szinte azonnal tud hatni

Lehet nem lesz jó neked és akkor el kell kezdeni egy másikat. Nagyon sokat kipróbáltak rajtam is amig az egyik hatott, ha ugyan az volt

Az a véleményem hogy gyógyszer elhagyás esetén nem elvonási tünet van hanem a szemét pánik vagy depi tér vissza. Ilyen kis mennyiségnél mint amit szedsz amúgy sincs elvonási

Tartsd a kapcsolatot a dokiddal, naplózhatod is az érzéseidet, hogy érdemben tudj neki mondani jót vagy rosszat. Adj egy erős hónap, vagy akár több, esélyt minden gyógyszernek

2020. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, negyed szemmel kezdtem, es 1 het utan emeltuk felre. A gyogyszert is ehhez merten irja, igy ad kovetkezo idopontot, hogy fel szemmel szamol, az mikorra fogy el. Ami jobban aggaszt, az a Frontin (Xanaxot szedtem eddig, legutobb csak Frontint kaptam a gyogyszertarban). Azt is minden nap szedem, de csak elalvas elott, egy szem 0,25oset.
2020. ápr. 29. 19:44
 9/10 horex ***** válasza:

Nohát akkor úgy tűnik , úgy alkalmazza a gyógyszert ahogy jellemzően szokás, lassú emeléssel

Nem tudom mi a gondod a Xanax/Frontinnal. Ugyanaz a hatóanyag

Frontin generikus gyógyszer,

[link]

tehát a Xanax gxártási védettsége lejárt ezért ugyanúgy gyárthatja más cég is jogosan.


Nyugi! El kell találni a megfelelő gyógyszert. Mert az antidepik nem hatnak egyformán és nem is egyforma az összetételük. Minden ember másképp reagál rájuk

Nem tudsz mit tenni, bármilyen ócska érzés is, mint vicsorogva végigcsinálni a kúrákat.

2020. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 atesz763 válasza:
Szerintem jobb az ha abbahagyod gyógyszer szedést, de mindenképpen az lenne a legjobb ha beszélnél egy orvossal
2020. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!