Erdemes emelni?

Figyelt kérdés
Masfel eve szedek Escitil antidepresszansbol fel szemet, 5mg-t a 10mg helyett (plusz minden nap egy szem 0,25os Frontint elalvas elott, de ez nem tudom mennyire szamit). Panikra, szorongasra kaptam. Sokat javitott rajtam foleg az elejen, de nem szuntette meg teljes mertekben a szorongasomat. Napkozben, ha lekotom magam megallas nelkul, akkor semmi bajom. Amint megallok, es "unatkozok", eszembe jut a szorongas, akkor jon is elo. Vannak tipikus helyzetek, amiket kerulok, mert mar eleve ugy indulok neki, hogy "mi lesz, ha rosszul leszek". Igy nem megyek moziba, koncertre, buliba. Idegen gyogyszert bevenni is felek, ha ket korty alkoholt iszok ugy elkezd porogni az agyam, hogy uristen mi van ha rosszul leszek, hogy rosszul is leszek. Az elmult hetekben nagyon ra vagyok csavarodva megint a szorongasra, szinte allandoan ezen porog az agyam, de tudjatok, hogy milyen ez. Szerintetek erdemes lenne a dokival beszelni, hogy az antidepi adagjat emeljuk meg? Egyaltalan van ertelme ennyi ido utan? Lennenek most is mellekhatasok? Ha emelnenk, es hatna, a gyogyszer abbahagyasa utan sem lennenek panikrohamaim, eros szorongasaim?
2020. ápr. 21. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyszert szedni kéne, hanem pszichológushoz fordulni, aki segítene abban, hogy megszüntesd a szorongásaidat. Magam is voltam pánikbeteg szorongásos betegséggel keveredve, egy szem gyógyszert nem szedtem. Pszichológushoz jártam és jógáztam. Közel 1 év alatt gyógyultam meg teljesen. Amíg nem szűnik meg az ok, ami miatt szorongsz, vagy nem tudod kezelni, addig szedhetsz akármennyi gyógyszert, nem fogsz meggyógyulni.
2020. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Attol szorongok, hogy szorongok. Felek, hogy ujra szorongani fogok, vagy olyan helyen tor ram ahol nem kene. Hogy nem tudom soha tobbet jol erezni magam. Es kezdek depis lenni...kezdek magamba fordulni ujra emiatt.
2020. ápr. 21. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért kéne a pszichológus. Mert oka van. És nem a szorongástól való félelem az, hidd el. Valami kiváltja a szorongást. A jóga pedig segít teljesen megváltoztatni benned sok mindent, így egy szorongást kiváltó helyzetet is tudsz majd kezelni.
2020. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jartam egy darabig, de nem igazan segitett. :(
2020. ápr. 21. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!