Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet győzni a szociális...

Le lehet győzni a szociális szorongást?

Figyelt kérdés

3 éve küzdök ellene tudatosan.

24f vagyok. Önbizalom hiányos, gátlásokkal.

Nehéz minden nap tartanom magam emberek között és azt mutatni, hogy oké minden.

Max ha csendesebb vagyok az átlagnál akkor veszik észre, hogy van valami.


Nem tudom mit csináljak. Bele viszem magam direkt helyzetekbe néha jól néha rosszul jövök ki.

Gondolkozom szorongás csökkentőn.



2020. ápr. 21. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Le lehet, csak nem minden esetben képes valaki egyedül túltenni ezen magát. Nekem barátaim segítettek, de amint egyedül maradtam egy pár percre, megint előjött. Aztán párom mellett sikerült jobban túltennem magam, csak néha jön elő ez a szorongás. Ha van egy fix közeg az életedben, akkor próbálj meg ismerkedni, szerezz magad mellé pár társat. Én nehezen nyíltam meg mások előtt, de aztán a legjobb barátságok szövődtek belőle. Ha nem érzed magad egyedül, akkor úgy el lehet nyomni ezt a szorongást, legalább is nálam sikerült. :)
2020. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Igen ha nincs egyedül az ember akkor jó. Én azt akarom elérni, hogy idegen környezetben sem szorongjak. Tehát lazán venni a dolgokat kicsit. Tehat, hogy feltalaljam magam és magabiztos legyek.
2020. ápr. 21. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:
A szociális fóbia még a terapeutának is nagy falat. Hipnózisban alkalmazott viselkedés terápiával kezelhető a legeredményesebben. Gyógyszerrel esetleg a tünetek enyhíthetők, de nem gyógyulsz meg tőle.
2020. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"3 éve küzdök ellene tudatosan. ... Nehéz minden nap tartanom magam emberek között és azt mutatni, hogy oké minden. ... Bele viszem magam direkt helyzetekbe ... azt akarom elérni, hogy idegen környezetben sem szorongjak ... Tehat, hogy feltalaljam magam és magabiztos legyek."

Szerintem elég lenne, ha nem küzdenél ennyire, ha nem lenne ilyen izzadságszagú az egész, hanem elfogadnád, hogy te egyelőre (de csak egyelőre) ilyen vagy (mint millió másik fiatal ember!), és kész. Egyszerűen lazíts, ne alakoskodj, ne legyél képmutató! Képezd magad, tanulj, dolgozz, gondoskodj másokról, stb., akkor egyre több sikerélményed lesz az életben, szépen lassan felnősz, és ez magával hozza majd a magabiztosságot, amire vágysz. És ne vidd bele magadat hülye helyzetekbe! Ha érzed, hogy emberek között jobban érzed magad, akkor igen, tölts minél több időt emberek között. De olyanok között, olyan helyzetekben, akikkel és amilyen helyzetekben jól érzed magad. Ezekben a helyzetekben tudod megtanulni mindazt, amit ha úgy adódik, akkor idegen környezetben is alkalmazni tudsz majd. Nem idegen környezetben kell jól érezned magad elsősorban, hiszen azok csak ritkán adódnak. Na és, ha kicsit bénázol olyankor? Más is bénázik, nyugi. Olvassál Karinthy-t pl., meg Janikovszky-t, meg mindenfélét, hogy tudd, mások is ugyanolyanok, mint te, nincs veled semmi baj, nem kell gyógyszerekben gondolkodni. Mert nem hinném, hogy orvos mondta, hogy gondolkodj el rajta, nem kéne-e gyógyszert szedned. Akkor meg ne diagnosztizáld magadat, nem értesz te az ilyesmihez. Ha annyira zavar az egész, és úgy érzed, hogy segítség kell, mert egyedül nem bírsz megbirkózni a gonddal, akkor viszont fordulj szakemberhez, pszichológushoz és/vagy pszichiáterhez, de akkor meg rájuk hallgass, ne a gyk-ra.

2020. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!