Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira szorongok hogy még...

Annyira szorongok hogy még interneten sem tudok beszélgetni! Mit kezdenek magammal?

Figyelt kérdés

Évek óta Introvertált vagyok És szociális szorongásom van.

Ha valaki hozzám szól akivel egy kicsit sincs a komfort zónába akkor elkezdek izgulni, szorongani és nem birok normálisan beszélgetni. Utálom ezt az érzést mert én beszélgetnék csak nem tudok és szorongok is. Ugyan ez van az interneten is. Azt vettem észre hogy ha valaki ír nekem vagy nekem kell írnom neki majdnem annyira szorongok mint ha itt állna előttem vagy mégjobban.

Ez nagyon nem normális és le akarom küzdeni de hogy?

Az emberek azt hiszik hogy leszarom őket és ezért nem keresem őket közben meg ez nem is igaz.( most pl. instán reagáltam egy storira majd ő visszaküldött egy emojit, ebből lehetett volna beszélgetést indítani de úgy elkezdtem szorongani hogy simán le tudnék futni 10km(ha ilyen szorongás jön rám itthon mindig elkezdek valami sportot csinálni))

Hogyan indítsak el egy beszélgetést? Annyira nem megy ez nekem.

A szorongásom nagyon változó valamikor nagyon durva valamikor meg mint ha sosem szorongtam volna és simán beszélgetek osztálytársaimmal ..sajnos a szorongás a jellemzőbb.

Ez már évek óta tart...ha elmegyek pszichológushoz akkor ő ezen hogy tud segíteni?

Ja majdnem elfelejtettem az utóbbi pár hónapban ha hirtelen meg kell szólalnom akkor elkezdek dadogni. Ez is nagyon idegesít de ez tudom hogy a stressz miatt van. Ez a karantén sem jó a szociális életemre mert kb senkivel sem beszélek a családon kívül.

Valaki tud valami tanácsot adni hogyan legyek bátrabb? Hogyan győztem le a szorongásom?

Válaszokat előre is köszönöm

17f



2020. ápr. 21. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Most vettem észre hogy pár szót elírtam bocsi!
2020. ápr. 21. 22:04
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Igazából én viccen kívül azt javaslom, hogy beszélgessünk. De így rendesen mondjuk videochaten. Mintha az iskolában szemtől szemben beszélnél valakivel. Nem mutatkozunk be egymásnak, így nincs is veszteni valód, nem ismerjük egymást, nem tudod leégetni magad, nem fogsz szorongani. Ha valamiért úgy érzed, hogy leégetnéd magad letörölsz, és soha nem beszéltünk.

Ismerem a helyzetedet, én is átéltem.

Értékesítő vagyok, megtanítalak egy pillanat alatt dumálni. Ha ez nem oldja meg akkor csak szakember fog tudni segíteni, ezzel kapcsolatban a háziorvosd fog tudni tanácsot adni, hogy merre érdemes elindulnod. Szerintem ezt még szülő nélkül is intézheted, ha ők esetleg nem tudnak róla, illetve nem szeretnéd bevonni őket.

2020. ápr. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
első vagyok, ha akarod még be is téphetek elötte, és akkor nem is fogok emlékezni, hogy miről dumáltunk. Reggelre törli az agyam a biztonsági mentést :D
2020. ápr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem kell online felelned?
2020. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első egy bátor gondolat,de nem látok benne rossz szándékot.Próba szerencse :D én támogatom. De amúgy irhatsz nekem is. Ha rám jön a beszélhetnék hidd el,hogy szóval tudlak tartani :D . Írj nyugodtan. Egy jó beszélgetésre mindig vevő vagyok. :)
2020. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem kezd azzal, hogy rá írsz valaki olyanra, akiben megbízol, jól kijössz és már beszéltetek messengeren.

Vagy próbáld ki az anotalkot ott nem tudja a másik fél, hogy ki vagy és te se tudod, hogy ő ki. És ha úgy érzed, hogy már nem szorongsz a beszélgetés miatt, akkor elkezdhetsz beszélgetni olyan emberekkel, akiket ismersz.

2020. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ankap1975 ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy beszélj pszichológussal.

A szociális szorongásra hatásos a kognitív terápia. Megtanít arra, hogyan gondolkodj az ilyen szituációkban. Az érzéseidet a helyes gondolkodással tudod javítani.

A másik dolog az aktivitás. Amit gyakran csinálsz, abban egyre jobb leszel, egyre magabiztosabb -> jobban érzed majd magad.

2020. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!