Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valakinek pánikroha...

Mitől lesz valakinek pánikrohama és mit lehet csinálni hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és kb 5 éve néha pánikrohamom lesz,és fogalmam sincs hogy mitől és mit tehetnék ellene.


Eléggé változatos hogy mikor jön elő de általában nem előzi meg semmi ami okot adhat rá.Volt hogy vártam a buszt,mikor még iskolába jártam,buszon űlve utcán sétálva,volt olyan hogy moziban voltam az akkori barátnőmmel és egyszerűen a film felénél ki kellet menjek a teremből mert majdnem elájultam.Rohadt ciki volt.Jelenleg egy raktárban dolgozom és kamionokat pakolok le és fel targoncával.Abba kellett hagyjam ,és a felettesemnek kellett folytatni helyettem.....


Ilyenkor elkezd dobogni a szívem ,nem is tudom pontosan leírni milyen,mintha elidegenedne szép lassan a környezetem,és attól félek hogy elájulok.


Még annyi hogy van olyan hogy egy héten akár háromszor rámjött de volt olyan egy EGÉSZ ÉVIG nem.És nem tudom mit lehetne ellene tenni mert semmi előzménye nincs,többnyire rendezettek az életkörülményeim a családom barátaim.

Mihez lehet ezzel kezdeni?


2020. ápr. 22. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én a xanaxot ajánlom
2020. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg a meditacoit.
2020. ápr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 Ne beszélj már baromságokat! A xanax nem tictac, hogy csak úgy bekapdossa az ember...


Kérdező, totálisan egy cipőben járunk. Nekem először gimiben volt, utána 19 évesen elvesztettem az Apukámat, na utána gyakrabban előjött. Akkor dönöttem úgy, hogy felkeresem a pszichológust. Bármilyen régebbi trauma okozhatja ezt akár, vagy csak egyszerűen genetikai hajlam is elég hozzá. A pszichológia tanárom azt is mondta, hogy akár tudatalatti trauma is állhat a háttérben, amiről fogalmad sincs. Érdemes pszichológushoz menni ezzel a problémával amúgy. Nekem azóta (tehát az elmúlt 3 évben) csak egyszer volt, most, azt is a diploma körüli bizonytalanság váltotta ki most úgy gondolom. Sokat segíthet, ha megtanulsz meditálni, jógázol, esetleg sportolsz is valamit. Nekem az szokott segíteni, hogy tudatosítom magamban, hogy nem lesz semmi gond, volt már ilyen, akkor is túléltem, emelett orron be szájon ki rendezett és lassú lélegzetvételek. Nekem könnyebb, ha az ledőlök az oldalamra vagy csak leülök, háton fekve nagyon hallom a szívverésemet és még rosszabb lesz. Pár korty víz jót tehet, esetleg hidegvizes borogatás a tarkódra. Ezek nekem mindig segítenek. Esténként valami rutint is kialakíthatsz, hogy lefekvés előtt mondjuk 2-3 percig elcsendesedsz és pozitív dolgokra gondolsz csak, gyújthatsz gyertyát, ihatsz egy nyugtató jellegű gyógynövényes teát.

Bármit, csak nyugtató bogyókat ne, ha csak nem doki írja fel!

Jobbulást!

22/N

2020. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!