Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan másszak ki a depresszió...

Hogyan másszak ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

nem sajnáltatni szeretném magam,csak valahogyan kimászni abból ami történik velem. 18 éves lány vagyok, most lett vége egy kétéves kapcsolatomnak.szerelmes voltam, nagyon váratlanul ért, és nagyon nagy pofon volt. tudom hogy értékes vagyok, és nem érzem úgy hogy értelmetlen az életem, mert tudom hogy jön majd még a derű, de most nagyon rossz. tudom el kellene mennem a barátaimmal találoznom, de nem tudok, mert a szüleim nagyon komolyan veszik a karantént. nem tudok mosolyogni,nem tudok enni, eddig is vékony voltam, most fogytam 10 kilót. egész nap csak sírhatnékom van.próbálom keresni a derűt a mindennapokban, de mitha nem lenne. tudom hogy jobb lesz, tudom hogy jól leszek ahogy telik az idő, de ez nem én vagyok...

van esetleg apasztalatotok/hasznos tanácsotok, mertszeretnék változtatni, csak nem tudom hol kezdjem el


2020. ápr. 23. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy közhelynek fog hangzani, amit írok, de az idő segíteni fog. Teljesen normális, hogy most nagyon mély bánatot érzel. Ez ellen nem lehet és nem is kell küzdeni. Azt tanácsolom, hogy írd/beszéld ki magadból az érzéseidet. Nem kell siettetni semmit, hiszen ez voltaképpen egy gyászfolyamat, aminek le kell zajlania. Ha úgy érzed, sírnod kell, sírj, az is teljesen rendben van. Az sem baj, ha nincs étvágyad, nem is kell lennie ilyen helyzetben.

Az nagyon jó, hogy azt írod, hogy tudod, hogy jobb lesz; ez már félsiker. Az idő mindenképpen enyhülést fog hozni. Nekem rengeteget segített, hogy történeteket olvastam emberektől, akik szakításon mentek keresztül, mert láttam, hogy mások ugyanazt élték át, mint én, tehát semmiképpen nem vagyok egyedül. Aztán ők is túl lettek a történteken, akármilyen nehéznek és kilátástalannak tűnt minden abban a pillanatban.

Ne erőltess magadra semmi pozitívat, amíg nem szívből jön. Ha hagyod, hogy szépen végbemenjen benned a gyászfolyamat, akkor lassan minden rendbe fog jönni.

2020. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! hálás vagyok, hogy ezt leírtad.
2020. ápr. 23. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!