Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Körzeti pszichiáter képes...

Körzeti pszichiáter képes diagnosztizálni az Asperger szindrómát?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, világ életemben gondok voltak a szociális beilleszkedésemmel, emberek között eléggé feszélyezettnek érzem magam, mivel nem igazán tudom milyen helyzetekben mit kéne válaszolni. Kitöltöttem egy online tesztet (Awesomely Autistic Test) ahol 32 pontom lett, amely alapján erős a gyanú hogy vagy autizmusban vagy Asperger szindrómában szenvednék.


Szeretnék ennek utánajárni, a körzeti pszichiátria megfelelő erre? (Tudom, civil szervezetek is ezt végzik, csak nincs rá 70 ezer forintom)



2020. ápr. 23. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Budapesten a Klinikák pszichoterápiás intézete négy plusz két hét bentfekvéssel (kognitív viselkedésterápia) és részletes kérdőívekkel ingyen megcsinálta úgy, hogy fogalmam se volt arról előtte, hogy autista vagyok, csupán azt tudtam hogy valamiért soha senki nem ért meg és nem fogad el, illetve sehova nem vettek fel se tanulni se dolgozni.
2020. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A spektrumzavar nálam is 100%. Engem se értettek meg soha. Mindig megvolt a saját világom. Erre úgy derült fény, hogy 20 éves korom óta járom a különböző pszichiátriákat. Több orvos is azt mondta, hogy nem mentális beteg vagyok, hanem enyhén autista.
2020. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!