Aspergerem van?

Figyelt kérdés
16 vagyok. Utálok új emberekkel megismerkedni, de a barátaim sem értenek meg igazán. Nem szeretem, ha megölelnek, megérintenek, vagy túl közel állnak hozzám beszélgetés közben, és nem tudok belenézni az emberek szemébe. Furcsa, de úgy érzem nem értem, mit várnak el tőlem az emberek, nehezemre esik eldönteni, hogy viccel valaki, vagy nem. Bulikra sem járok, néha úgy érzem "megfulladok"a hangos zenétől és teljesen pánikba esek. Ráadásul szinesztéziám is van, ha jól tudom, ez gyakoribb aspergereseknél.

2020. ápr. 24. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 éves Aspergeresként vágyom arra, hogy rendszeresen meg legyek ölelve és megérintsenek, de nem tartok szemkontaktust.


Én nem azt érzem, hogy hogy nem értem mit várnak el tőlem az emberek, hanem azt gondolom, és el is várom, hogy legyenek végre normálisak és igenis mondják el hogy mit éreznek mit gondolnak, ne várják el tőlem, hogy gondolatolvasó legyek.


Én se tudom megkülönböztetni a viccet a komolytól sok esetben.


Bulikra én se járok, mert egyrészt leblokkolok az idegen tömegtől, a bulikat és a zenéket amúgy se szeretem és nem értem miért szeretnek mások bulizni amikor csak zene megy ott és isznak mint a fene és csodálkoznak ha berúgnak. Hangosak, agresszívek és neurotipikusok.


A hangos és éles zajok fájnak nekem, de a rock koncerteken levő zenei lökéshullámokkal nincs bajom.


Nem tudom mi az Aspergeri szinesztézia.

2020. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Nagyon nehéz eldönteni.

Van más valakinek is valamilyen személyes tapasztalata??

2020. ápr. 25. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én se birom a zajokat, fájdalmas és idegesítő. Alig eszek meg pár ételt. Nem érzem magam jól emberek között. Érdekes hogy az szokott jelemző ránk lenni hogy ugyan azon az úton megyünk pl iskolába, de én meg pont fordítva csinálom. Nem érdekel ha hosszabb az út csak ne ugyan az legyen. Viccekett nem mind értem, föleg nem a szarkazmust. Buliba biztos nem mennék soha se. Fényre is kicsit érzékeny vagyok.
2020. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!