Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD- vagy mi lehet ez? Van...

OCD- vagy mi lehet ez? Van itt más is aki ilyenben szenved?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek. Gyermekkorom óta tőbbféle mentális zavarral kezeltek. Egész kisiskolás koromban traumatizált stressz- nem tudtam feldolgozni, hogy anyámhoz jár egy férfi, naponta szeretkeznek aminek én szem és fültanúja voltam évekig, ők is tudták. Később beilleszkedési zavarok, depresdzió, lehangoltság, es ennek következtében, illetve családi változások miatt anorexiába estem évekre, komoly mély stádiumba, imtenzív osztályon is voltam miatta. Saját akaratomból gyógyultam meg belőle, ennek immár 10 éve, menstruáció 5 évre rá visszajött. Ma már családom van, férjem és szép egészséges 19 hónapos kisfiam. Anorexia óta is voltak többé-kevésbé mély depressziós időszakok, orvos is kezelt, nagyjából talpra álltam mindig a gyógyszerek es az akaratom kovetkeztében.

Most az elmúlt 1,5 év, mióta a kisfiam megszületett, tünetmentes volt. De mióta bejött a koronavírus, illetve kicsit előtte, furcsa késztetések es gondolatok rabja lettem, ami mostmár gyakorlatilag az őrületbe kerget. Gyerekkorom óta tart a hajtépkedés, hajkaparás, a kínos rend -és tisztaságmánia, a folytonos ellenőrzések, de ezekkel gyakorlatilag egyutt élek, hozzászoktam, csak mintha jobban felerősödtek volna, a gyűjtögetéssel kombinálva. És valahogy egy vallási téboly is. Ez az ami megőrjít. Régen katolikus voltam, hittem is benne de valahogy mindig rettentett az egyház mély szigorúsága, embertelensége, dogmatizmusa, ami teljes ellentétben áll a bibliai szelíd és szerető de igazságos Isten képével. Folyton ezek a régi legendák, katolikus dolgok tolakodnak a fejembe, hogy a pokolra jutunk meg stb. egyszerűen rémisztő, rettegek, kiver a víz ha az agyam maximumra viszi az agyalást, pánikrohamom van,megspékelve egyfajta pszichózissal. Néha azt sem tudom min aggódom de az egész fejem vibrál, zsizseg, idzonyat feszült vagyok.Sokszor úgy érzem, nem bírom, feladom, de muszáj kitartanom a családom miatt, kb egész nap ketten vagyunk a kisfiammal, férjem este ér csak haza. Egyébként evangélikus vallást gyakorlok régóta. Mivel most orvos nincs, csak telefon, a gyógyszereimet is átvariálta, este 1 mg frontin , reggel 50 mg Sertralin az adagom, ezt majd fokozatosan emeljük 100 mg-ra. Véleményt tanácsot szívesen fogadok. Oda jutottam hogy se étvágyam, se életkedvem, a túlélésre játszom és arra hogy a kisfiamst, a családot el tudjam látni ahogy egy anyának tennie kell.



2020. ápr. 24. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichozis alatt mit ertesz?
2020. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én kényszerbeteg vagyok, nálam is hasonló a helyzet. Lehet ez OCD. Nálam is ezt állapították meg.
2020. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mióta gyógyszert szedek ezekre, azóta vannak meg hang és mondatfoszlányok a fejemben. Pl egyik ilyen képzet volt hogy próbáltam elaludni, és anyámat láttam kezében a kisfiammal és közben ilyen rémzene szólt. Ezekben a pszichózisokban kb. a zavaró kényszergondolataim jelennek meg torzult formában. Első terápiám Scippa+ Aneptinex + Frontin volt. Ja és 30 N
2020. ápr. 24. 15:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a szédülést, szájszárazságot, az érezlmi kiüresedést, olyan mintha teljesen érzéketlen lettem volna inden iránt, nem tud lekötni semmi, nem tudok kezdeni semmit...
2020. ápr. 24. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez OCD re hasonlít eléggé. Ha hajlamos vagy a mentális betegségek kialakulására, mint ahogy írtad, előfordulhat, hogy igaza van az előttem szólónak. Lehet csak a vírus miatt erősödtek fel benned ezek a félelmek. Ezt úgy lehet a legegyszerűbben kideriteni hogy ha kibírod hogy egy ilyen kényszercselekvést ne hajts végre akkor nem nagy a baj. Esetleg pszichológus segíthet.
2020. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
"hajtépkedés, hajkaparás, a kínos rend -és tisztaságmánia, a folytonos ellenőrzések, gyűjtögetés, vallási félelmek" - Ez OCD. Ha az erősödését, gyengülését tapasztalod, különösen. Viszont azt írod, hogy az összes eddigi problémádat csak gyógyszerekkel és az akaraterőddel "kezelted". A pszichiáter nem végzett tényleges pszichoterápiát veled? Mert ez így tisztán tüneti kezelés és így természetes, hogy ezek még mindig fennállnak és bármikor előjöhetnek. Gyógyszerrel, "akaraterővel" nem látsz rá a problémáid okára - hiába sejtesz egyet-kettőt közülük - nem kerülhetnek napvilágra az összefüggések, nem éled át a valós fájdalmát ezeknek, így nem gyógyulhatnak, hanem szépen munkálkodnak a háttérben, hogy aztán olykor hatványozottan előtörjenek. Ez természetes. A több éves önismereti munkát profi vezetővel nem lehet megspórolni, max. el lehet odázni a szükségességét azzal, hogy a gyógyszerezés elnyomja a tüneteket és így nem olyan "égető" elkezdeni a valódi terápiát. Úgyhogy csatlakozom az előttem szólóhoz: pszichológus. Sokszor a megfelelő pszichológus megtalálása is sok hónap lehet, de még mindig jobb elkezdeni ma, mint holnap.
2020. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!