Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Így látszatra nincs annyi baja(még nekem is mondhazni több van), belül annyira nem tudom min megy keresztül, de amiket tudok azok nem akkora dolgok, amit nem lehet megoldani, leküzdeni.

Nem szoktunk nagyon lelkizni, de fontos és nem szeretném elveszíteni, a szüleink sem. Ők is próbálnak minnél több dologban segíteni neki. Ő kb a legapróbb dologért is azt mondja, hogy megöli magát vagy valami.

Egyszer már megtudtam állítani benne, de ha netán nem lennék ott vagy nem venném észre..

Tehetetlennek érzem magam ebben az esetben.

Bűn tudatom van, hogy nem tudok segíteni neki.


2020. ápr. 24. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom és remélem nem gondolja komolyan. Szeret inni? Üljetek le egy sörre whiskyre akármire, mint férfi a férfival ( nő a nővel?) és mivel eddig nem tettétek meg, lelkizzetek. Tudasd vele, hogy mellette vagy, és bármiben számíthat rád. Egy óriási hosszú ölelés szintén életmentő lehet. Ha nagyon komoly a baj, kérd meg a barátait, egyéb hozzá közel álló személyeket, hogy ugyanezeket tudassák vele. Nekem is volt ilyen korszakom, 99%, hogy csak hiszti... Érte mostanában csalódás?
2020. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Veletek él a tesód?

Ha igen, akkor figyelj rá minél többet.


Ha külön él, akkor kérd meg a vele egy háztartásban élőket erre, illetve te is hívd, érdeklődj gyakran, hogy ki tudd szúrni, ha kárt tesz épp magában.


Jár(t) egyébként pszichiáterhez, pszichológushoz? Azért van ott zárójelben a t, mert tudom, hogy most borzasztó nehéz. :((

2020. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 AbysmalChaos ***** válasza:
100%
Igazából nem ajánlom ilyenkor a piát mert még egyszer rákap mikor egyedül van és megöli magát. Ha nem tudsz konkrét segítséget nyújtani akkor érzelmiled kell támogatnod, és szeretetet adni neki,r remélem jobban lesz, sok sikert.
2020. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!