Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszio lehet?

Ez depresszio lehet?

Figyelt kérdés
2 eve nem vagyok kepes kilábalni egy legjobbnak vélt barátom arulasabol. Lejaratott masok elott, kibeszelt es visszamondta a titkaimat masoknak, ami altal pár emberrel osszeveszitett es azota is nyomja a lelkem.Megbeszelni nem lehet veluk, mert nem nekem hisznek. Mar ott tartok, hogy nem hagyom el a hazamat, csak a munkaba megyek arra a napi 4 ora hosszara es ennyi. Boltba se jarok, a ferjem kuldom el, mert nem alarok talalkozni a rosszakaroimmal. Ha veletlen ki is megyek az utcára csak napszemuvegben es kapucnis felsoben vagyok hajlando es csak akkor amikor mar sotetedik. Esténként ramtor a sírás es csak rossz dolgok jutnak az eszembe. Heti 2-3 alkalommal Xanaxal alszom el.. ugy erzem, hogy 30 evesen egy csodtomeg vagyok, nem ertem el semmit. Van amikor par napra jobban vagyok, akkor kb szarnyalok, nevetek, hatalmas ambicioim vannak, ugyberzem higy barmire kepes vagyok, maskor meg egesz nap fekszem, es gyotrodom tobb eves dolgokon. Van ferjem, de gyereket nem akar soha, de ezt hazassag utan kozolte. A munkahelyemen se erzem jol magam, szürke és unalmas. Alig varom az estéket amikor vegre elalhatok es addig se jar az agyam hulyesegeken. Ha talalkozok valakivel probalom ezt titkolni, hogy mennyire padlon vagyok, de ugy erzem mar nem birom. Van ertelme igy az eletemnek? ... 30N
2020. ápr. 26. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem jobban aggasztana a helyedben, hogy ilyen gyakran és ennyi xanaxot eszel... :/
2020. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
0,25 mg-osat szoktam csak.
2020. ápr. 26. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Az tök mindegy, elég könnyen függőséget okoz... ki írja fel neked?:S
2020. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Haziorvossal iratom ki.
2020. ápr. 26. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, depresszió. De jó hír, higy csak 30 éves vagy.

Én már elég hamar rájöttem, hogyha kellemetlen helyzetbe kerülök és nem bújok el, akkor a rossz élményt felváltva egy jobb. Ezért az emberek egy idő után már nem azzal foglalkoznak hogy mi történt régen, hanem az új történésekkel. Tegyük fel hogy gyakrabban eljársz, beszélgetsz az emberekkel. Egy idő után a barátnőddel kapcsolatos sztori a múlt lesz. Mellesleg szerinted még 2 év után is erről beszélnek? Én nem hinném. Túl rövid az élet hogy így élj. Remélem kijutsz ebből a depressziós időszakból és rendeződik a gyerek dolog is. Most lehet hogy még nem látod, de hidd el nemsokára már nem lesz lehetőséged változtatni rajta. Ha eldöntötted hogy akarsz gyereket mindent kövess el hogy legyen, ha nem akkor egy életre meg fod bánni hogy nem tettél semmit. Akár a mostani férjeddel akár egy újjal.

2020. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de nagyon felek. Mar 2 eve ebben elek... nagyon szeretnek mar tuljutni ezen.
2020. ápr. 26. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, hogy nem csak sötétedés után mész ki, és nem próbálod álcázni magad. Ez egy lépés a normális élet felé. Csak úgy megy ha összeszeded magad. Új emberekkel is ismerkedhetsz. Ha nem tudsz, nem baj. Másodjára kezd el megvalósítani az egyik terveidet is. Jót tenne a sikerélmény.
2020. ápr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szard le az embereket, azt hogy ki mit gondol rólad. Senkinek semmi köze hozzád semmilyen szinten! Szard le ami történt, engedd el őket, nem számítanak. Rázd le a démonjaidat, mert tényleg semmi közük már hozzád. Lehet hogy ők már régen elfelejtettek, csak te ragaszkodsz ehhez.


Esetleg kérd szakember segítségét. Valamikor én sem hittem volna, de tényleg sokat tudnak segíteni.

2020. ápr. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!