Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a szorongást és a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves fiú vagyok még azt se mondhatom, hogy rossz módú, mert nem igaz. Barátnőm is van lassan 2 éve erre sincsen panaszom. Nagyon sokat szorongok, minden ami körülöttem történik bennem sokkal tragikusabban játszódik le például most van ez a helyzet, nagyon sok stresszt csinál, mert mindenkim jár rendesen dolgozni bármikor összeszedhetik azt a vírust amit valljuk be nem is nagyon ismerünk. Nagyon sok fájdalmat hoz az életembe ez az egész van hogy egyszer csak a semmiből jön egy teljesen ártalmatlan helyzetre egy pánikreakció, ilyenkor fel-alá mászkálok szédülök alig kapok levegőt, fájnak az izületeim, zúg a fülem és ütemtelenül ver a szívem(vagyís úgy érzem,nemtudom így van-e). Amikor volt suli akkor is volt rengeteg szorongás, pedig nagyon jó az átlagom de mégis valahogy kevésnek érzem és a külsőmmel se vagyok megelégedve, egy minimális megfelelési kényszerem is van. Arra szeretnék választ kapni hogy hogyan tudnék kijönni ebből az állandó szorongásból,sokszor már attól elfáradok ahogy küzdök ellene, ha valaki hasonló cipőben jár vagy járt inkább az ő véleményükre vagyok kíváncsi de ha bárkinek bármi ötlete van azt nagyon szépen megköszönöm ha megosztja velem.

#szorongás #pánikbetegség #ilyesztő tünetek
2020. ápr. 26. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudsz tenni ellene. Kezdj el sportolni, ez elegeti a folosleges stresszhormonokat. Taplalkozz egeszsegesen es rendszeresen. Alszol eleget? Kave, cigi, alkohol kerulendo. Meditacio, joga, autogen trening es szorongas naplo vezetese is pozitiv hatassal van az egyenre. Ha egyedul nem megy nincsen semmi baj, kerhetsz segitseget pszichologustol, pszichiatertol. En gyogyszert szedek, de nem vagyok mostanaban jol en sem, ahogy szinte senki sem. A hirtelen megvaltozott kornyezet es az allando bizonytalansag sok emberbol kihozta ezt.
2020. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Megpróbálom azt hogy reggelente elkezdek futni, nagyon mást most úgyse tudok csinálni. A naplóvezetésen már gondolkodtam, lehet el is kezdem! Alkohol, cigi stb nekem nem játszik csak tovább fokozná és amúgy sem szeretem őket. Általában 7-8-9 órát alszok,az alvásomra nincs panasz de néha előfordul hogy pánikrohamra kelek fel reggel, akkor tényleg nagyon rosszul vagyok, esetleg egészséges táplálkozáshoz 1-2 tanács ami fontos ha szeretném elkezdeni?
2020. ápr. 26. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a valtozatos etrend, a normalis fott kaja, nem ezek a mekifelek es tarsai. Kezdesnek az is jo, ha meg van a napi rutin, mondjuk minden nap reggelizel (nalam szinte mindig kimaradt). A futas jo egyebkent. Igazabol azt kell megtanulni, hogy amikor panikolsz, ne panikolj. A sajat termeszetes testi reakciodra adott valasz az aki felporget. Mondok egy peldat. Reszelem a sajtot, dobban egy nagyobbat a szivem. A "normalis" emberek vagy nem torodnek vele, vagy eszre se veszik. En panikoskent rogton arra gondolok, hogy jajuristen, mi van ha panikrohamom lesz? Megijedek, felidegesitem magam, elkezdek mondjuk szedulni. Ettol megjobban megijedek, es a megnagyobb ijedtsegtol lever a viz. Es igy gorditem tovabb es tovabb. Meg kell tanulni figyelmen kivul hagyni ezeket a tuneteket.


Voltal egyebkent barmilyen kivizsgalason? A vervetelt es a pajzsmirigy vizsgalatot szoktak ilyenkor javasolni, valaki a szivet is megnezeti megnyugvaskepp.

2020. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most terveztem elmenni, de a helyzet miatt nem fogad akad ehol, a pánikreakciók ismerősek nekem sportolásnál meg takarításnál szokott bedobbanni a szívem de megpróbálom akkor figyelmen kívül hagyni, Köszönöm szépen a választ ment a zöld kéz! 😄
2020. ápr. 27. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!