Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnál is előfordult ilyen?...

Másnál is előfordult ilyen? "Hirtelen" fóbia?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az elmúlt években (2-3), hogy elkezdtem félni a mély víztől. Ezt alapból semmi sem indokolná, tudok úszni (olyan átlagember szintjén, gyerekkoromban sokáig úsztam), szóval normál körülmények között nem lenne gond, ha úsznom kéne. Balatoni lány vagyok, tehát minden nyaram a víz közelében telt, imádtam. Mindig bementem mélyre, addig, amíg lehetett, hiába nem ért le a lábam, szerettem. A vízi élőlényektől sem kapok frászt. Persze, nem esne jól, ha egy döglött hal lenne mellettem a víz felszínén, de nem kapnék sikítófrászt. Az élőkkel sincs gond. Voltam már tengerben, óceánban is, az sem volt gond. Mégis észrevettem, hogy ha arra gondolok, hogy úsznom kéne, sötétebb vízben, aminek nem látom az alját, mintha elájulni készülnék :D Már rémálmaim is voltak ezzel kapcsolatban... Pedig még a cápa filmeket sem láttam, hogy esetleg egy film váltsa ezt ki. Tegnap játszottam xboxon, és pont víz alatti küldetés volt, hát, nagyon-nagyon nem esett jól, közel jártam hozzá, hogy kikapcsoljam. Még este is ezen rágódtam, nehezen tudtam elengedni alvás előtt, hogy mennyire rossz érzés volt. És nem értem. Nincs rá okom. Nem tudok róla, hogy lenne más fóbiám, nem zavar a magasság, nem zavarnak a bogarak, se a gyorsaság, se a "lyukacsocs" dolgok :). De ezt nem tudom megérteni, hogy mitől lehet.

Másnak volt ilyesmi élménye? Hogy indokolatlanul kialakult félelme valamitől?


2020. ápr. 27. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen mélyvíz iszony nálam is van. Igaz én nem vagyok vízparti születésű, szóval nagyrészt nem víz mellett telt a gyerekkorom, de a te példád is mutatja, hogy ennek nincs köze hozzá. Nálam is simán előjön ez akár videó játékokban is.

Sztem igazából ez ilyen evolúciós félelem lehet, akár csak a sötétben való rettegés.

2020. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!