Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek mindentől és...

Miért félek mindentől és mindenkitől?

Figyelt kérdés

Egyke gyerekként általános iskolában jól teljesítő diák voltam és jó jegyeim voltak. Mondhatni ígéretes, ám a szüleim ekkor sem igazán foglalkoztak velem vagy a tanulásommal. Általában legyintettek arra hogy mi leszek, pedig akkor is érdekelt az irodalom, az olvasás, írás és a tanárok szerint is tehetséges voltam benne. A gimnáziumot megúsztam kb. semmi tanulással, ott is jó tanuló voltam, de egyáltalán nem érdekelt a suli. A magyartanárom szerette volna ha valamilyen bölcsész szakot választok, de nem hallgattam rá. Rossz társaságba keveredtem, sokat ittunk, de ez volt az egyetlen közösség ahol úgy éreztem tényleg szeretnek és akárhogy is, de figyelnek rám. Bármit megadtam volna bárkinek ha kapok egy kis személyes figyelmet tőle. A színjátszó tanárom pont ilyen volt. Mindig azt éreztem hogy figyel rám, hogy ő egy csodálatos ember. Azt mondta lehetek színész és fel is készít a felvételire. Miközben felkészültünk volna kettesben hétfőnként, közeledni kezdett hozzám. Annyira vonzódtam hozzá hogy nem tudtam ellenállni, pedig tudtam hogy barátnője van. Végül ő vette el a szüzességem. Olyan érzés volt mintha minden tátongó lyukat betöltött volna bennem magával, a testével. A szeretője lettem. 2 évig tartott. Aztán kiderült. Sokan megtudták és megszégyenített a színjátszósok előtt. Kitagadott a csoportból és azóta nem tartom velük a kapcsolatot. Mindeközben apukám haldoklott. 2 év komoly betegség után elveszítettük. Ez akkor történt amikor érettségiztem.

Teljesen magamra hagytak a gyászommal és a szex volt az egyetlen fájdalomcsillapító. Én sem beszéltem róla senkinek, nem is tudtam volna. Majd egy év kihagyás után végül jelentkeztem a tanítóképzőre egy megyeszékhelyre. Itt egyedül laktam egy lakásban és nem tudtam valamiért harmonikus baráti kapcsolatokat kialakítani és rosszul éreztem magam, tanulásra már végképp nem tudtam koncentrálni. Majd átmentem Budapestre tanítóképzőre. Tulajdonképpen azt hittem majd itt minden jó lesz. Lediplomázom és tanító leszek... A suli tényleg jobb azt hiszem, de magam elől nem tudtam elmenekülni. Nem tudok tanulni és nem tudom mit akarok az életemtől. Folyamatosan szorongok a tanuláson, szeretném is meg nem is, de nem tudok elköteleződni. Azt sem tudom hogy kell tanulni normálisan. Egy szorongás és depresszió vagyok. Senki nem érti igazán mi a bajom azt hiszem, mindenki el van foglalva a maga világával. Anyukámmal élek és folyton azt mondja nekem hogy minden rendben van velem, nincs velem semmi baj. Tudom hogy ez nem igaz. Nagyon is nincs minden rendben velem. Mit tegyek, hova menjek, könyörgöm segítsen valaki. Szeretném ha valaki megmondaná mit egyek, mit vegyek fel, kit, mit utáljak, milyen ízlésem legyen, mit dolgozzak. Nem tudok önálló lenni és megfulladok ebben. Nem vagyok erre az életre való azt hiszem... Nem jön Isten.


2020. ápr. 27. 21:10
 1/7 anonim válasza:
Utolso mondatod alatt mit ertesz?
2020. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Amugy nyugi csinaldd az egyetemet! Mi mast csinalnal? Minden rendben! Sokan csapodnak sodrodnak

Igy is jobb helyzetbe vagy sokmindenkihez képest. Olvass pozitiv konyvet. Titok cimut/filmet is nezd. Imádkozz

2020. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg azt mantrázod hogy veled valami nem oké, addig nem is lesz semmi se oké. Mindenkinek vannak hibái. Ezeket a hibákat el kell fogadni, feldolgozni,tanulni belőle és továbblépni. Az életéért csak te vagy a felelős, és felelősséget kell vállalnod.

Abban hogy milyen ember legyél, sajnos senki nem fog tudni segíteni. Milyen ember szeretnél lenni? Kik azok akikre felnézel, és miért? Indulj ki ebből. Ha megtaláltad a válaszaid, akkor pedig dolgozz rajta.

Legyenek céljaid amikért küzdhetsz, mert ezek fognak meghatározni.

Ez meg már csak a személyes véleményem (nyugodtan le lehet pontozni miatta), de felejtsd el istent. Csak nézz szét a világban. Ha valóban van valami vagy valaki aki rendelkezik felettünk, akkor elég kegyetlen. Amit a kereszténység istennek hív, számomra rosszabb mint a sátán képe.

2020. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert túl sokat gondolkozol.

Meditalj

2020. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem megválaszoltad a kérdésedet. Mástól, kívülről várod, hogy csináljanak valamit a te érdekedben, pedig neked magadnak kell meglátnod, kijelölnöd az utat. Te is ered magadat a legjobban. Ne csodára várj, hanem cselekedj.
2020. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszakom. Egyszerűen nem találtam a helyem. Aztán ajánlották Dr Domján László - Agykontrollját, neten sok van fent, azt hallgattam nagyon sokáig. Nekem baromi sokat segített.
2020. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg pozitívan gondolkodni, úgy általában mindenről, főleg magadról. Nehéz felnőtt korban pótolni azt, amit gyerek korban nem kaptál meg, de ezért nem te vagy a hibás. A legtöbb amit tehetsz, hogy elfogadod ezt és megpróbálod szeretni magad. Mik a jó tulajdonságaid? Sorolj fel 10et magadnak.

Olvass a témában (pszichológia, kineziológia).

Ha van rá lehetőséged keress fel egy szakembert, aki segít az úton.


Értékes ember vagy!

Szorítok neked nagyon!!

2020. ápr. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!