Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy fogadjam el, hogy félénk...

Hogy fogadjam el, hogy félénk vagyok?

Figyelt kérdés

Mindenben korlátoz. Párkapcsolat, karrier...

Enyhe szociális szorongásom is kialakult emiatt.

27f



2020. ápr. 27. 22:30
 1/3 anonim válasza:

Ez nem kéne gondot okozzon. Én is félénk vagyok mégis van már rég stabil kapcsolatom. Tanuld meg szeretni magad. Lassan kezd, ha meglatod magadban a jót más is meglátja benned.

Néha nem jó a félénkség. Felretolhatnak a pofátlanok és a nagyratörök az útról, nekik nem fontos csak ag hogy nekik jó legyen. Nincs miert félénk lenned. Egyszerűen ne erdekeljen más véleménye(rosszindulatú). Ezt nem annyira nehéz megtanulni

2020. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ankap1975 ***** válasza:
100%
Fogadd le, hogy van ilyen problémád, de fogadd el azt is, hogy tudsz ezen javítani. A bátroság tanulható, a magabiztosság megszerezhető.
2020. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha kevsbé érdekel az emberek véleménye jelentős javul a helyzet. De nagyon könnyű ez tanácsolni, csak szerintem nem megy egyik napról a másikra. Ez egy folyamat amin keresztül megy az ember ami azt eredményezi, hogy lelkileg erősebbek lettünk.

Próbálj tudatosabb lenni dolgokban. Én egy időben ugyanezt éreztem, szó szerint mindenben akadályozott. Most ha olyan mindenki engem néz érzésem van magamra szólok hogy nem, nem néz mindenki, csak én hiszem azt. Közbenézek és látom, hogy az emberek 95 %-a magával van elfoglalva nem velem. A maradék meg azért néz mert én nézem 🙂. Mozdulj ki, olyan emberekkel főleg akikkel jól érzed magad.

A közvetlen környezetedben is érdemes lenne körülnézni. Vannak konkrét emberek akik ezt az érzést növelik benned? Szülő, testvér, akinek nem mersz még mindig ellent mondani? Akik mindig dönteni akarnak helyetted pedig nem szeretnéd? Nekem volt ilyen. Volt saját véleményem, csak nem mertem kimondani. Ők ezt megszokták. Ha van ilyen ember akkor még kell tanulni neki nemet mondani, ellent mondani amikor arra szükség van. Sokat számít, megtanulod hogy nem kell félni az emberek véleményétől.

2020. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!