Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha a stressz...

Mit tegyek ha a stressz tönkre teszi az életem?

Figyelt kérdés

Mikor utoljára voltam orvosnál, nem igazán tudott mit mondani a tüneteimre, csak szimplán stresszre gyanakodott, majd elküldött. Most meg nem tudok menni, pedig minden napom egy szenvedés. Kb 1,5 hónapja elájultam egy reggel, az óta néha még pánikroham szerű tüneteim is vannak. Próbálok nem foglalkozni az egésszel, hátha akkor elmúlik, de nem, egyre rosszabb az egész. Szívdobogás érzéssel indítottam kb fél éve, ez után remegés és izomrángás lépett fel. Az utóbbi időben minden nap mellkasi fájdalom gyötör, rettentő nehezen alszom el. Gyakran érzek légszomjat. Ezek a tünetek teljesen random jönnek, de minden nap észlelem őket. Már legszívesebben meghalnék. Rengeteget sírok is miatta. A koncentrációm és az életkedvem a béka segge alatt van, a szakmám is nehezen végzem mert remegnek a kezeim és nincs motivációm. Libidóm is 0 kb, így a párkapcsolatom is féltem. Nem tudom mit tegyek, de 4 hónapja minden egyes nap szenvedek ezektől és kezdek beleőrülni. Semmit nem tudok csinálni mert mindig rosszul érzem magam. Úgy érzem én ezt így nem tudom folytatni ebben az állapotban, mert felőrli az idegeim. Már temérdek dolgot próbáltam, nyugtató tea, nyugtató tabletta, magnézium tabletta, vitaminok, de semmi nem segít.

Mit tegyek? 😢😢

20L


2020. ápr. 27. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez valaminek a tünete, nem betegség önmagában. Ért valamilyen trauma? Vagy krízis, változás, nagyobb stresszhelyzet? Nyomaszt valami? Ezeket írd ki magadból, tudatosítsd, hogy biztonságban vagy. Gondold azt, hogy nem csak a hasunkban lehet gyomorrontás, de a fejünkben is, ha gyakran rossz dolgokon rágódunk, irracionális ideig.

Keress fel egy kineziológust, vagy pszichológust. Teák közül citromfű, esetleg lefekvés előtt orbáncfű, de ez elég erős.

És ne fojtsd el a kétségeidet soha, mindog adj hangot a félelmeidnek! Légy őszinte magadhoz.

2020. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A lényeget nem írtad. Mi az oka ezeknek?
2020. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben vagyok majdnem. Csak nem legszomj hanem random előjövő gombóc érzet a torokban. Egyik nap semmi sincs következő nap szinte egesz nap érzem periodikusan aztan következő nap is, majd rákövetkező nap semmi. Nem tudok mit tenni. Pedig nem érzem magam stresszesnek.
2020. ápr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hasonlo cipoben jartam, valamivel javult mar a helyzetem. Tapasztalat, hogy minel tobbet figyelsz ra, minel jobban foglalkozol vele, annal erosebb. Ha jon a panik, ne panikolj. Ne felj tole, mi a legrosszabb ami tortenhet? Egy darabig kellemetlen erzesed lesz, de elmulik. Mindig elmulik. Sportolsz valamit? Alszol eleget? Ha magadtol nem tudod legyozni, keress fel pszichologust, pszichiatert, vannak most online is.
2020. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak sétálni szoktam, napi 8-10 órát alszom. Próbálok nem rá figyelni, de nem olyan egyszerű ez. Nem tudom mi okozza. Elvileg egészséges vagyok, szívügyileg ki lettem vizsgálva, de nem érzem magam annak. Stressz az ér, de nem olyan rettenetesen sok, a legtöbb stresszt már a tünetek okozzák szerintem, hogy nem tudom kihez forduljak, valaha megszabadulok-e tőle, ez eléggé kétségbe ejt. Gombócot én is szoktam érezni, ilyenkor érzek enyhe légszomjat is, és ilyenkor pánikolok be igazán, mert az ájulás után 4 nappal ismét rosszul lettem, és ha hasonló tüneteket érzek akkor egyszerűen megijedek. A legszörnyűbb hogy hiába próbálom elterelni a figyelmet, a rángás, a fájdalom, a légszomj sokszor ott van, és kizökkent még a legmélyebb koncentrációmból is. Úgy érzem belekeveredtem egy ördögi körbe, a tünetek stresszelnek, a stressz pedig még több tünetet okoz. Ha megkérdeznék tőlem mit gondolok mi stresszel, csak találgatok és főleg a rosszullét jutna eszembe. Pszichológusnál voltam, sajnos a járvány miatt csak 1x voltam, szerinte a szívdobogás érzés azért van mert nem tudom szeretni magam. Én ezt ostobaságnak tartom, tényleg szokatlan nekem a szeretet és igaza volt, de kétlem hogy korábban kutya bajom volt, aztán egy éjjel beugrott hogy "dik senki sem szeret" és megindult a lavina. Sportolni nem merek igazán, mert hamar kifulladok és félek hogy elájulok, max a kutyámmal szoktam futni néha néha 50 métert, ennyit bírok, bár ez után is mocskosan szarul érzem magam. Éjjel nehezen alszom el, mert érzem a szívverésem, a kezeim is lüktetnek, ha erős a dobogás, akkor az zavar, viszont ha nem érzem, akkor meg bepánikolok, ettől meg exrtán felugrik a pulzusom. Egyszerűen nem tudok nem figyelni rá, amikor folyton rosszul vagyok és semmit nem tudok tenni ellene, és az orvosok sem éppen foglalkoznak a dologgal, ez elkeserít.
2020. ápr. 28. 09:14
 6/14 anonim ***** válasza:
De ennek oka van hidd el. Azt kell megkeresni, hogy mi. Úgy érzed hogy nem szeret senki? Vagy nem vagy fontos valaki(k)nem? Esetleg a szuleiddel nem volt jó a kapcsolat gyermekkorodban? Tehat elsősorban az okát keresd annak, hogy miért nem vagy kiegyensúlyozott és elégedett, boldog.
2020. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mielőtt ez az egész elkezdődött jól éreztem magam, sínen volt az életem. Ez tesz tönkre, meg hogy az orvosok nem vesznek komolyan. Nekem azelőtt eszembe sem jutott pszichológushoz menni, teljesen elégedett voltam magammal. Már 4 hónapja minden nap azon rágódom mi okozza ezt, feltérképeztem minden stresszfaktort, de egyikkel sem tudok rövidtávon mit kezdeni, tehát ez így bukta. Nem tudom mi okozza ezt, de szerintem ha rájövök sem "gyógyulnék meg" tőle.
2020. ápr. 28. 09:29
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Akkor olyan oka van, ami a tudatalattidban van. Nem értek egyet azzal, hogy ha tudnád, mi a baj, akkor sem gyógyulnal ki belőle. A gyógyulas első és legfontossabb lépése a pontos diagnózis felallitasa. Hiszen ha nem tudod, mi ellen küzd a szervezeted, akkor nyilván nem is oldódik meg. Javaslom, hogy keress meg egy kineziológust, vagy theta halelinges szakembert. Megrakott élmény lehet, de ez kell ahhoz, hogy talpra állj. Saját példám is jó erre. Én sem hittem benne. Kitartás, és keresd az okot továbbra is, nincs más út, hidd el.
2020. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltetlenul van tudatalatti oka ezeknek. Nekem minden pszichologusnapamra vezette vissza a panikrohamokat, holott ugyanannyira stresszelt a dolog a panik kezdetekor, mint elotte evekig. Elmeletileg az agy ugy mukodik, hogy amit gyerekkorban ateltet traumat, azt elraktarozza. Aztan mikor eleg erett vagy ezt feldolgozni, akkor eloszedi a tudatalattibol, es eled tolja, hogy "na nesze, itt van, ezt dolgozd fel".

Ugyanugy erzek ezzel kapcsolatosan, mint te. Hogy nem vesznek komolyan, biztos van valami bajom, elotte en se gondoltam volna soha, hogy nekem ilyen gondom lesz, nem erzem magam depressziosnak sem, sem gyenge lelkunek. Minden embernek van panikrohama elete soran. Abbol valik panikbeteg, aki fel a tovabbi rohamoktol. Nalad a kialakulasnak az oka az ajulas volt, velemenyem szerint. Magadnak okozod a tuneteket, ahogy te is leirtad. A helyzetre valo reakciod az, ami "megbetegit", ami fenntartja a szorongast. Gondolj csak bele, mikor alszol nem riadsz fel egyszer sem arra, hogy rosszul vagy? Mikor nezel egy jo filmet ami lekot, nem tor rad a rosszulet, igaz? Altalaban akkor kezded produkalni a tuneteket, mikor eszedbe jutnak es fejben porogsz rajta? Ha barmi komoly bajod lenne, nem csak ilyenkor lennel rosszul. Azt kell magadban tudatositani, hogy semmi bajod nem lehet. Hevesen ver a szived? Hagy verjen, ha olyan kedve van. Fulladsz? Nem fogsz megfulladni, el fog mulni. Remegsz? Ha ugy erzi jonak a tested, hogy remegnie kell, hat tegye azt (egyebkent ez osztonos cselekves, igy vezeti ki a szervezet a felesleges felhalmozodott stresszhormonokat). Ha elajulsz, majd felebredsz par perc mulva. Tudom, borzaszto erzes, es a panikolas kozepen pont az ellenkezojet hiszed ezeknek es azt, hogy soha nem lesz vege, vagy mikor lesz mar vege. Mi van, ha ez most mas? Mi van, ha ez most tenyleg komoly? Nekem ez a hozzaallas sokat segit, ez az "oke, erzem, hogy itt vagy szorongas, gondoltam, hogy ezt a napot sem hagynad ki te csira". Meg nekem is nehez elfogadni es egyutt elni vele, de ha elfogadod magad igy, enyhulni fog idovel az intenzitasa. Az autogen trening segit megertetni, hogy ezeket az erzeseket te iranyitod. Vannak benne olyan gyakorlatok, hogy arra kell koncentralnod, hogy meleget erezz a karodban. Es meleget is fogsz erezni. Ha vegkepp nem sikerul ezt igy megoldanod, kerhetsz gyogyszeres kezelest is ezek melle.

2020. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó, az azért lényegesen meg tud nyugtatni hogy nem vagyok egyedül a dologgal. Befigyel nálam amúgy egy kis hipohondria is, de nálam ez kimerül abban hogy ha bajom van, akkor tudni akarom mi a bajom, ha megmondják és hogy hogyan gyúgyulok meg, akkor megynugszom és élem az életem tovább, mit sem foglalkozva a dologgal. Mint írtam, sajnos engem mély koncentrációból is ki tud zökkenteni a dolog, pl szeretek számítógépen jászani, eszméletlenül bele tudok méyledni, de ilyenkor is van hogy kizökkent hogy fáj a mellkasom, vagy rángatózik a lábam, ami egy meg sem tudom fogalmazni mennyire irritáló és szar érzés. Amitől félek hogy újra kórházba kerülök (legutóbb bevittek) és ismét nem találnak semmit, mert nekem már mind1 hogy mi okozza, csak mondják meg mi az és mondják meg hogy gyógyulhatok meg. Gyerekkori traumáim vannak, rengeteg sérelem ért, úgy a szüleimtől mint az osztálytársaimtól, de ezekre én mindig úgy gondoltam hogy ezek formálták a személyiségem olyanra amilyen, és én eddig mindig büszke voltam a személyiségemre, egy két apró hibát leszámítva. Hát akkor megpróbálok tovább filózni, meg bevetek pár "házi praktikát", hátha valaha elmúlik. köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 28. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!