Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek, hogy lehet...

Szerintetek, hogy lehet elsajátítani a szó nèlküli visszaszólást a verbális megjegyzèsekkel szemben?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a munkahelyem,ès a munkatársaimmal is megvagyok,munkámmal nincs gond,de van egy csopirtvezetőm,akinek párszor visszaszóltam,mert igazságtalanul lecseszett.Tudom nem szerencsès a főnökkel vitázni.Akiről beszèlek egyik jellemző tulajdonsága,hogy nem lehet neki semmit mondani,mert mindenre ugrik,,,támad",ès szócsatát kezdemènyez,ès övè az utolsó szó pedig nincs mindig igaza.Èrdekesen kommunikál.A másikra nèz,de nekem beszèl vagy rám nèz,ès a másikhoz beszèl(ilyenkor mondja:,,nem hozzád szóltam).Nem feltètlenül csak főnök-beosztott szitukra gondolok,hanem máshol is.

2020. ápr. 28. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom hany eves vagy, de azert annyi onfegyelmed mar lehetne, hogy ha fontos a munka, akkor nem ugatsz vissza a fonoknek akar igaza van akar nem.

Sajnos a vilag igy mukodik.

2020. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet szó nélkül visszaszólni?
2020. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinevetés müködhet.
2020. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hany eves vagy, de azert annyi onfegyelmed mar lehetne, hogy ha fontos a munka, akkor nem ugatsz vissza a fonoknek akar igaza van akar nem.


Sajnos a vilag igy mukodik. Ja mert ha valaki g eci veled azt el kell türnöd a pénzért hogyne.Kérdező nehogy eltürd ezt a viselkedést.

2020. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne dőlj be ennek a világ igy müködik dumának.Van aki talál normális munkahelyet te is fogsz.Vagy teremtesz magadnak.
2020. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szólj vissza burkoltan, mármint úgy, hogy érezze, hogy ne egyértelműen legyen sértés vagy ellentmondás, de ő mégis érezze. :) Ha azt mondanád neki, hogy "a k**va anyád", akkor elmondhatná másoknak, hogy sértegeted, és melléállnának. Viszont egy burkolt beszólás esetén azt mondanák neki mások is, hogy túlreagálja, ezáltal egyedül maradna a szituációban. :)


Ja, és a világ így működik a legrosszabb duma. Tegyünk róla, hogy másképp működjön. A szolgalelkű emberek sosem boldogok.

2020. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Elso valaszolo vagyok, ismetlem a valaszomat:


de azert annyi onfegyelmed mar lehetne, hogy HA FONTOS A MUNKA, akkor nem ugatsz vissza a fonoknek akar igaza van akar nem.


Persze, ha van lehetoseged, ne turd, inkabb valts, DE ha nincs mashol kilatasod jelenleg, akkor meg inkabb hagyd.

Ezen mit nem lehet megerteni? Senkinek sem kell szenvednie, de hat te magad mondod, hogy “szo nelkul” akarsz vosszaszolni?

Nem egyszerubb lenyelni a bekat? Te magad is tudod, hogy a fonokod egy igazsagtalan szemetlada, hogyan akarsz neki SZO NELKUL visszaszolni?

Most oszinten?

2020. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szó nélkül akarsz neki lekeverni egy pofont ?
2020. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem eleg csak uhy ranezni, hogy kifejezem a nemtetszesemet.
2020. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ankap1975 ***** válasza:
100%

Próbáld meg azt, hogy ne arra reagálj, amit mond, hanem monndd meg neki, milyen érzelmeket kelt benned a kritikája.

Illetve vannak olyan leszerelő technikák, amikor először egyetértesz vele, de közben okos kérdéseket teszel fel.

2020. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!