Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélgetek önmagammal/önmagam...

Beszélgetek önmagammal/önmagamhoz. Lehet belőle baj? 20f

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú, ha van időd, olvasd el, nekem fontos lenne. Szóval 20 éves fiú vagyok. Szoktam magamban beszélni. Ezzel nincs is gond. A gond ott kezdődik hogy válaszolok is magamnak, hangosan, tanácsokat adok, de más személyként. Idáig nem nagyon foglalkoztam ezzel az egésszel mert eljártam dolgozni ott a munkahelyemen társaságban semmi ilyen nem történt soha. Munka után a haverokkal lógtam ott se volt semmi ilyen. A társaságokkal jól kijövök, van sok barátom, és amikor velük vagyok nem jön elő a "másik én" 🙂 Nincsenek viselkedés zavaraim. Csak most így hogy jött ez a karantén ugye sok időm van gondolkozni és ezen is elkezdtem agyalni hogy ez vajon mennyire normális dolog? Olvasgattam a neten ezután, sokan azt írjak hogy csak magukban beszélnek pár szót és ennyi de vannak néhányan akik azt írják hogy ők is szoktak magukkal hangosan tárgyalni, beszélgetni néha esetleg még vitatkozni is pont úgy mint én. Én még most is úgy gondolom tök oké, de szeretném a ti véleményeteket is kikérni. Pontosabban ez nálam úgy néz ki hogy beszélgetek gyakorlatilag önmagammal, viszont magamhoz képzelem a másik személyt is. A kinézetét nem tudom, nem látom fizikailag szóval nem hallucinálok oda magam mellé senkit de beszélek vele. És ő válaszol is az én szám által nekem hangosan. Köszönöm ha elolvastad és válaszolsz is.

2020. ápr. 28. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van ez, szerintem sokan csinálnak hasonlót. Sokan nem mondjam ki hangosan, vagy nem gondolnak más személyre, de mindenki úgy csinálja ezt, ahogy neki jó. Persze ha más meghallja, akkor kínos helyzetet teremthet, de ha egyedül vagy, akkor semmi probléma nincs ezzel. Ha ettől jobban érzed magad, akkor kifejezetten hasznos.
2020. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs ezzel. Rengetegen csinálják, teljesen normális.
2020. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, szerinted a nagy gondolkodók mit csináltak a történelem folyamán? A magunkkal való párbeszéd kifejezetten hasznos, különösen ha több nézőpontból is meg tudunk világítani magunknak egy kérdést, tehát mintha egy "másik személy" válaszolna. Nem tudom, ki terjesztette el azt, hogy a magunkkal való eszmecsere valami kóros dili, hiszen mi választja el a gondolkodást attól, hogy az ember ki is mondja hangosan a gondolatait? Pont a hangos kimondás segít abban, hogy letisztuljanak a gondolatok, hogy kiemeljünk gondolatokat az agyunkban keringők közül, lásd. tanuláskor a hangos felmondás is elég hasznos tud lenni. Nem kell mindenhez hús-vér társalkodópartnert találni, nem is lehet elvárni, hogy a környezet minden önismereti gondolatkörünket részletesen meg akarja ismerni, szóval bizonyos témákhoz sokkal jobb a négy fal. :)
2020. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!