Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek lelkileg erōsebb...

Hogyan legyek lelkileg erōsebb? 16/f

Figyelt kérdés
Nagyon gyenge vagyok érzelmileg, gyakorlatilag sajnos egyes esetekben simán elsírom magam ami, azért elég gáz 16 évesen... Van valami gyakorlat vagy valami, amivel a gyenge lelki állapot megerōsíthetō?

2020. ápr. 28. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Meditalj.

Agykontroll

2020. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Magas szintű önismeret.
2020. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van itthon egy agykontroll könyvem érdemes belekezdeni?
2020. ápr. 28. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén én nem hiszek benne, de placebónak lehet hogy jó.
2020. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ehh... Abban nem bízok valami más ötlet?
2020. ápr. 28. 21:17
 6/9 jeverezi ***** válasza:
70%
Menj el pszichiaterhez
2020. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki. Akár írd le: mi bánt, mi okoz gondot?

Ide is leírhatod hiszen anoním.

Én például korábban azt gondoltam, hogy mindenki hülyének néz, és senki nem kedvel, ez pedig eléggé instabillá tett.

Nálad mi a szitu?

2020. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az lenne az én legnagyobb bajom, hogy régen sokat bántottak az osztálytársaim, (általános 7-8. osztály) emiatt picit rosszul éreztem magam, de nem hagytam annyiban és viszonylag elfogadtak. Volt olyan is hogy tetszett egy lány és próbáltam közeledni hozzá, de ō ezt másként gondolta és mondta, hogy hagyjam békén (nyílván nem így írta és nem is voltam tapadós) ezek után fikáztak ezzel az osztálytársaim és bántottak is (verbálisan és testileg is). Tovább folytathatnám a családi problémákkal, de nagyon hosszú lenne az egész meg nem is emlékeszem teljesen, de az is nagyon rátett (apukám stroke-ot kapott, apám megakarta verni anyámat, testvérem kötekedik velem (üt és szíd). Zavar az is, hogy nem találom a helyem a világban meg ugye, hogy még nem volt még sajnos barátnōm.
2020. ápr. 28. 23:30
 9/9 ankap1975 ***** válasza:

Önbizalom, egészséges énkép. Ha ezek megvannak, erősebb leszel érzelmileg is.

Hogyan lehet önbizalmat szerezni? Ha valamit gyakran csinálsz, abból tapasztalt és jó leszel, magabiztos leszel.

Próbálj olyan dolgokat csinálni, amiben érzed, hogy tudsz fejlődni. Haladj fokozatosan.

A gondokodásod próbáld racionalizálni. Ebben egy pszichológus segíthet.

Ha nem jutsz el pszichológushoz, akkor koncentrálj mindig a fejlődésre. A kudarc se vegye el a kedvedet, a kudarc a fejlődés jele.

A "tanulom magam" youtube csatornának van egy epizódja a bully-zásról. Nézd meg, abban vannak tippek, hogy mit csinálj, ha bully-znak.

2020. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!