Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan vagyunk hipochonderek?

Sokan vagyunk hipochonderek?

Figyelt kérdés

Sajnos én is eléggé az vagyok: volt hogy 2 hetente diagnosztizáltam magam valami súlyos betegséggel, pl rák, szívroham, de legfőképp rák, mert az a legnagyobb félelmem. Folyton rákerestem a tünetekre az interneten és kb az összesnél meg volt említve a rák, mint lehetőség. Ilyenkor amúgy nagyon bele tudom élni magam a dologba, rendesen stresszelek rajta.

Mások hogy vannak ezzel?


2020. ápr. 29. 15:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy semmilyen ismert betegségem nincs, elvileg tejesen egészséges vagyok.
2020. ápr. 29. 15:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok, de főleg akkor amikor olyan tünetem van amit nem tudok hirtelen hova tenni, akkor ált. elmegyek orvoshoz és ő meg szokta mondani mi a bajom, csak ugye most pl. rosszabb mert semmi orvosi ellátás nincs kb. még hazi orvos is csak telefonon.
2020. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok. Nekem is a rák a legnagyobb félelmem. Nagyon rámegy a mentális egészségem, szépen lassan a depresszió irányába lök. Aztán hiába állok le a hipochonderkedéssel, már késő..
2020. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kitartást neked #2! Én már valamelyest kezdem ezt levetkőzni magamról, de ezelőtt évekig én is folyton paráztam valamin. Lassan de biztosan szerintem neked is sikerülhet ezt elhagyni, ha más nem akkor pszichológus segítségével.
2020. ápr. 29. 16:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mindig azt kérdezem magamtól, ha észlelek valami gyanús tünetet, hogy "hányszor volt igazad?" Rájövök, hogy egyszer sem, ergo nem éri meg ezen kattogni. Néha azért még mindig elkap az érzés, de az is segített, hogy nem keresek rá a tünetekre. Próbálok pozitív maradni.
2020. ápr. 29. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, csak sajnos nehez mert barmennyire is belátom, hogy nem valószínű mégis megvan bennem, hogy mivan ha mégis, de szerencsére ha orvos mondja, hogy biztosan nem egyből megnyugszom. Próbálom magam is nyugtatni pl. évente elmegyek vérvételre, az ha rendben van és nincsenek nagy tüneteim szinte biztos, hogy semmi komoly. Most pont egy ilyen helyzetben vagyok ezért kellemetlen, hogy nincs orvos, próbálom elfelejteni de időközönként mindig eszembe jut sajnos.
2020. ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sziasztok!

én is az vagyok sajnos és nálam sem segít hogy sok helyen nincs orvosi ellátás.. pedig nem megyek gyakran, de a mostani gondommal már elmentem, egy gyomorrotnásból odáig spanoltam magam, hogy crohnt képzelek be magamnak. otthon már mindenkinek elege van belőlem hozzáteszem jogosan, de egyszerűen nagyon stresszelek ezen.

2020. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!