Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy poszttraumás...

Lehet, hogy poszttraumás stressz szindrómában szenvedek?

Figyelt kérdés

A barátnőméknél lakok már egy ideje. Az apja masszív alkoholista, emellett és epilepsziás is.


Egy nap arra mentem ki a kertbe, hogy felordított, összeesett, és a földön epilepsziás roham tört rá. Én pánikba estem, épp hogy meg tudtam menteni, mire kijöttek a mentők. Egyébként elmondták a szokásost, alkohol okozta, és haza engedték.

Azóta rettegésben élek.


Nem tudok napközben nyugodt lenni. Bármi zajt hallok, a szívem akkorát ver, hogy fáj. Egész nap stresszelek, és aludni sem tudok. Ez az ember nem fog leállni az alkoholizmusról, és bizonyítékom is van rá, hogy zugivó.


Tudom, hogy rá kéne hagyni. És már kapott is gyógyszert az epilepsziájára (amit néha nem vesz be, hogy titokban igyon)


A családja sem tudja megváltoztatni.


De az a helyzet, hogy én folyamatosan félek, és bármi zajt hallok, kitör a frász, és egyfolytában azt figyelem, még ha nem is akarom.


Ha meghallok egy kis kutya ugatást, már a szívemet mintha átszúrták volna, úgy feldobban, aztán már a nyakamban érzem a szívdobogásomat, pedig tudom, hogy csak a kutya volt. És ez megy napok óta.


Mit gondoltok? Lehet ez poszttraumás stressz szindróma? Mit tehetnék, hogy ne kapjak szívinfarktust egy kis zaj hatására? Mit gondoltok erről a helyzetről?


2020. ápr. 29. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Azert ez nem iraki haboru kategoria. Inkabb az idegeid alapallapotban is rongyosak, es ehhez kepest nem a legjobb helyre kerultel.

Az infarktus nem igy jon.

Telefon, haziorvos, nyugtatot iratni? Az idegesseg tobbet art, mint egy jo Xanax.

2020. ápr. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Azért minden semmiségre ne találjuk már ki, hogy ptsd. Költözz el ha ennyire zavar. Vagy gondold végig kit hagytál cserben életed során ami miatt ennyire agódsz más apjáért. Semmi közöd hozzá hogy teszi tönkre magát nem kéne ezzel foglalkoznodm Talán gondold végig miért teszed. Infarktust nem fogsz ettől kapni. Túl nagy a hiszti a problémához képest.
2020. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudlak érteni, szerintem egészséges a reakciód. AZ hogy ez micsoda, az más kérdés. Én költöznék tutira.
2020. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!