Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik napról a másikra lehet...

Egyik napról a másikra lehet teljesen új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Mint mostanság, a reménytelenség és kilátástalanság érzése miatt még rajtam kívül sok más embert, úgy engem is pofán vágott a felismerés, hogy eddig egy semennyire sem élvezhető életet "éltem". Csináltam, amit muszáj volt, segítettem embereknek, akik utána átvertek, harcoltam feleslegesen anyagi javakért, napról-napra épültem le ebben szellemileg, jelenleg ott tartok, hogy a sok "miért?" miatt zsong a fejem, koncentrálni sem tudok, azon rágom magam, hogyan alakulhatott így?


Változni akarok. Az eddigi berögződéseim, naivitásom letenni, tanulni végre a hibáimból, kiállni magamért és a gondolataimért, egy teljesen új embert szeretnék formálni ebből a roncsból, amivé 30 éves koromra váltam.


Kérdés: lehet ezt egyik pillanatról a másikra, radikálisan meglépni, vagy abból csak még mélyebb visszacsúszás kerekedik ki? Vagy szép apránként hagyjak el régi, rossz dolgokat az életemből? Esetleg tapasztalatokat, történeteket szívesen olvasok ezzel kapcsolatban. Azt is meghallgatom, ha nem vagy/voltál ilyen helyzetben, de érdekel, hogyan reagálnál rá. Köszönöm! :)


2020. máj. 3. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig változol, de ha tudod pontosan milyen változásra van szükséged, akkor gyorsan át tudsz alakulni. Alapvető változást is keresztül lehet vinni 1-2 hónap alatt. "Gyökeres" változás nem létezik. A személyiség annyira összetett, hogy egy "új" élet felépítéséhez évek kellenek. De megéri és vágj bele mielőbb!
2020. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És mihez kezdenél a mostani életed helyett? Valami módon ki szeretnél ebből szakadni?
2020. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindent máshogy csinálni, mint eddig, mert ez inkább önsorsrontó életmód volt.
2020. máj. 3. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!