Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elkezdenék antidepresszánst...

Ha elkezdenék antidepresszánst szedni, akkor arról nehéz lenne leszokni később?

Figyelt kérdés
Nem tudok örülni az életnek. Szenvedek minden nap testileg és lelkileg is. Jártam pszichológushoz, próbáltam már mindent, és semmit sem javult a helyzet. Sokat gondolkozok az öngyilkosságon, mert nem szeretek élni. Meg kellene próbálnom antidepresszánst szedni, hátha tudnék örülni annak, hogy élek, és nem csak a rosszat érzékelném. Viszont így lehet, hogy egész életemben kellene szedni, és ki tudja, milyen mellékhatásai lennének.

2020. máj. 3. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ milyet szednél. Mondok vmit. Sokan függők lesznek,de legtöbben ugyebàr a híres Frontin,és Rivottriltól. És kb rengeteg orvos ezt írja fel előszeretettel,ami tulajdonkèppen kb egyenlő a halállal,mert sose fogsz tudni lejönni róla. Hatóanyaga-BENZODIAZEPIN! Szóval a hatóanyagra nagyon érdemea odafigyelni,nem a gyogyszer névre. Ha jót akarsz magadnak,benzot sose szedj be. Illetve Xanaxot se. Melynek hatóanyaga alprazolám egy triazolo-benzodiazepin. Ez is benzo származék.... ami nem benzo,arról könnyebb lejönni.... sőt,nem lehtetlen.

Ezeket a szereket mmint ha elkezdenél vmit szedni,jobb pszichiáterrel feliratni,ugy olcsobb,de soha ne benzot. Ha vmit feliratsz ök is elfogjak mondani,h fokohatosan kell felépíteni,es ha elfogod hanyni,akkor pedig fokozatosan kell leépiteni. Ez azt jelenti,h ha pl 1 szem lenne a dozisod,ami beallitasra kerul,akkor elsonek 1 hetig,negyed szemet kell bevenn4d elsőnek. 2.heten felet. 3.heten,3/4et. 4.heten egy egeszet es utana marad az egy egesz...leepiteni oedig visszafele...3/4,fèl es egy negyed lesz a vege....vannak sokkal biztonsagosabb szerek is manapsag. A Teperint annyiból nem ajanlom pl h az egyesknel tudd hízást okozni. Kerdezz majd ra melyik nem hizlal,ha ez fontos neked.

Amugy hany eves vagy? Bizonyos korban alapbol nagyobb esely van a depire. En pl gimibe vltm depisebb. Durvan. Gyogyszerel nelkul kijottem belole-de ehhez kellett sok minden. +rajonni h a csaladnak nem nevezett csalad miatt vltm depis. Mert allandoan csesztettek a semmiert. Na de mindegy is,mert igazabol a depinek szamtalan oka lehet,bizony biokémiai oka is! Az agyba rengeteg agyi hormon talalhazo. Ha pl az egyik masik leépül,azbis okozhat depit,es pl a gyogyszer ilyenkor sokat tud segiteni,mert szépen visszaepit,aztan ha jobban leszel el is hagyhato a gyigyszer.

De ha szedsz is majd gyógyszert szerintem keress majd egy szakembert aki tart normális terápiát ,én sem legelsőnek találtam meg a terapeutam rengeteg terapeutanal voltam az összes egy rakás szar volt és akinél most vagyok Ő az egyik legjobb szerintem.... úgyhogy Hát igen nem könnyű...kitartás. és ha úgy gondolod hogy kell gyógyszer akkor keres egy szakembert aki felirja,de semmiképp ne benzodiazepint,és hogyha az lesz a bajuk hogy nem akarod beszedni a benzó t Akkor hagyd rájuk,és tényleg keress mást aki felír antidepit vgy antipszichotikumot!! mást,csak ne benzot. Egyébként a háziorvos is fel tudja írni csak normál áron a pazichiater meg 90% osan,írja fel!

Ne legyel ongyilkoss! Nem megoldás. Hidd el, igazán vannak akik szeretnek, én is az akartam lenni de örülök hogy nem lettem az

2020. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsra nem lehet rászokni, mert nem olyan a hatásmechanizmusa, mint a nyugtatóknak. Azt javaslom, hogy próbáld ki, ha ennyire rosszul vagy, és a pszichológus sem tudott segíteni.
2020. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az antidepresszans nem addiktiv, nem okoz fuggoseget. Ettol fuggetlenul vannak mellekhatasai a hirtelen lerakasnak. Legjobban a fogamzasgatlohoz tudom hasonlitani. Nem vagy a fuggoje, nem erzed, hogy uristen, most be kell venned. De ha abbahagyod, megis faj a hasad, kicsit felborulhat a menzesz ritmusa, gyotorhet hanyinger is, de ezek idovel elmulnak.
2020. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 23 éves vagyok, 14 éves korom óta minimum hetente gondolok az öngyilkosságra. Xanaxot néha beveszek, ha nem tudok aludni, de csak ritkán. Azt semmiképp nem fogok szedni, mert a szomorúságomat nem szüntette meg, és jobb kedvem se lett tőle. Gondolom, az antidepresszánsok máshogy hatnak. Bár, lehet, hogy attól se lenne jobb a kedvem.
2020. máj. 3. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Van konkrét oka a szomorúságodnak? Ha igen, akkor a gyógyszer nem biztos, hogy segít, sőt... De ha teljesen ok nélkül érzed magad rosszul, akkor egyedül a gyógyszer lesz a megoldás.
2020. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azok osztják legjobban az észt - és persze gyógyszerellenesen - akik még azt sem tudják, hogy mi a különbség a nyugtató, meg az AD között.

Lásd pl az 1-est...

Úgyhogy a hozzászólása többi részének hitelességét is ehhez a hozzáértéséhez mérd.

2020. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hsz.nak igaza van! Mióta AD. a xanax?
2020. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szedd bátran, én 4 félét is szedtem, mindegyikről le tudtam szokni, életet mentett, ma már nincs rájuk szükségem, csak nyugtatókra. Nem egyszerű leszokni, de nem olyan vészes, mint ahogy elő van az adva. (Minden mből a legmagasabb adagot kaptam.) Sok sikert!

19/L

2020. máj. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!