Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El akarok vonulni a világ...

El akarok vonulni a világ elől egy időre. Ez ilyenkor természetes vagy én kattantam volna be?

Figyelt kérdés
Nem alakult jól az életem mostanában. Sem a testi, sem a lelki egészségem nincsen rendben. És odáig jutottam, hogy úgy érzem, legszívesebben elvonulnék egy ideig messzire, egy zárt épületbe, egyedül (vagy egy szakértő társaságában), rendbehozni magamat. Már ha tudnék egyáltalán menni (pénzem ugyanis nincs rá, és jelenleg munkám se - 1. éves egyetemistaként alkalmi diákmelóim lettek volna). Ez otthon nem lehetséges, mert nekem ehhez nyugodt környezet kell és otthon egyre inkább nem az van, + az ún. mamahotel-jelenség is kialakult nálam. Szerintetek ilyen helyzetben valamennyire normális ez az elvágyódás, vagy én kattantam be? Mit lehetne ez ügyben tenni?

2020. máj. 3. 22:23
 1/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen évem, megismertem magamat, azóta nagyon boldog vagyok.
2020. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a nagy vágyam. Ha szeretnél erről beszélgetni, írj! Hány éves vagy?
2020. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nézd meg az út a vadonba című filmet, és egyből nem akarsz majd elmenni
2020. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet itt az ideje, hogy leszakadj otthonról és valakivel közös jövőt tervezz.
2020. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En például Tibetbe szeretnék mindenképp eljutni egyszer es akar egy-két hónapig is ott maradni...(semmilyen kioktatást nem kerek a témával kapcsolatban, pontosan tudok az arnyoldalakrol is, es azt is, hogy talán nem is lesz lehetséges, hogy ez megtörténjen, de akkor is a vágyam)

Egyáltalán nincs mar hitem az emberekben, soha nem volt egy igaz barátom sem, 7 eve depressziós vagyok, mar testi tuneteim is vannak, évek óta szinte minden napos gondolat az öngyilkosság, valahogy a szerzetesek személye es az o bölcsességük az egyik olyan dolog, amit meg tisztának tudok latni es szeretném ezt megtapasztalni. Szóval hozzam képest te meg biztosan nem vagy bekattanva.

2020. máj. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pyetro válasza:

#5 Nekem szintén ez a vágyam és ha megemlítettem hülyének néztek, szóval jó, hogy nem vagyok egyedül :D


Kérdező, én heti szinten néhány órára el szoktam vonulni, van a városom külterületén egy magaslati pont ahol nagyjából az egész szélesebb életteremet belátom, érzem. Ott szoktam kb 30-60 percet tölteni, csak ülök meditálok, sokszor gondolkozok az életemen, az alternatív döntéseken, mit hol rontottam el, mi a megoldás és ezáltal jobban megismertem magam, jobb döntéseket tudok hozni. Ez a meditáció, önismeret gyakorlatilag ingyen van, csak az időt kell rászánnod, hogy találj egy ilyen helyet. Azóta több emberrel is találkoztam akik magányra vágytak, ki egy kikötő stégjén, ki az erdő egy pontján, ki a magaslaton szóval nem vagy egyedül, az embereknek szükségük van önmaguk megismerésére és a csendre, nyugalomra, ezt tiszteletbe kell tartani. A világ ami minket körbevesz egy őrültek háza, jobb a lassítás és önmagunk megismerése.

2020. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!