Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha visszatérően...

Mit csináljak, ha visszatérően vannak önbáltalmazó gondolataim, de tettlegességig nem fajult eddig?

Figyelt kérdés

Összességében annyi, hogy időnként visszatér a gondolat, hogy öngyilkosságot/önbántalmazást kövessek el, de ez hozza magával közvetlenül azt a gondolatot, hogy az biztos, hogy megbánnám, hiszen az előző ilyen gondolatom után sem bántam meg, hogy végül nem tettem semmit. Plusz sokaknak okoznék ilyennel fájdalmat lelkileg.

Ezzel kellene valakihez fordulnom? Vagy mit tegyek?


2020. máj. 4. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Pszichiáterhez.

Ad majd gyógyszert.

2020. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Timcsike8686 ***** válasza:
51%
ahogy az előttem szóló irja soki és gyógyszer
2020. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel előbb egy pszichológushoz menj el, ha szükség van rá, ő úgyis javasolni fogja, hogy a terápia mellett fordulj pszichiáterhez gyógyszer miatt. Mármint ha van erre pénzed... Ha nincs, akkor nagyobb az esélye, hogy gyógyszerszedés lesz a vége.

Amúgy most nincsenek szakrendelések tudtommal sehol. Pszichiátria se. :/

2020. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erős vagy lelkileg, hogy nem tetted meg! :) Maradjon is így.


Ettől függetlenül keress fel egy szakembert (pszichiáter, pszichológus), akivel megtalálhatjátok az okait, és a kínzó gondolatoktól is szabadulhatsz.

2020. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1# vagyok.

Hasonló helyzetben, mint a kérdező. A pszichológus elbohóckodta ezt a témát 5-10 percben.

Mikor már nagyon aggasztott a dolog akkor a pszichiáternek is jobban mondtam, hogy ez bizony aggaszt engem, mire (többek között) megnyugtatott, hogy ezt is kezeli a gyógyszerem.


Nem tudom miért akarjátok rátolni a kérdezőre, hogy maradjon csak meg az öngyilkos gondolataival a fenekèn és beszèlgessen butaságokról.

2020. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!