Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg fogja szakítani a terápiát...

Meg fogja szakítani a terápiát a pszichológus ha nem leszek hajlandó pszichiáterhez menni és gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem pszichológushoz járni, még csak két alkalommal beszélgettünk telefonon(a kialakult helyzet miatt csak erre van lehetőség). Úgy érzem elkezdett kialakulni a kötődés, sokat agyalok rajta - indulatáttétel nevezik. Viszont még korábban pszichiáterhez is jártam, gyógyszerekkel kezelt, de azt abbahagytam, mert nem használtak és az orvos sem volt szimpatikus. Kérte, hogy mutassam meg a zárójelentésem neki. Ha nem vagyok hajlandó pszichiáterhez járni és gyógyszereket szedni akkor emiatt megszakíthatja a terápiát? A pszichológus nagyon szimpatikus eddig, nem volt még szakember akihez így ragaszkodtam volna, úgy érzem, hogy tudnék vele együtt dolgozni. Mindent megtennék, hogy minőségibb életet élhessek bogyók nélkül is, és az eddigi két beszélgetés is nagyon sokat segített.

2020. máj. 5. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsosorban arra fog torekedni, hogy ne kelljen gyogyszer. Akkor fogja javasolni, ha ugy latja, hogy anelkul nem javul az allapotod. Ha erre sor kerul, es pszichiater is igy gondolja, ennek ellenere te megtagadod a gyogyszeres terapiat, akkor nem kezelnek majd tovabb.
2020. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj, már most rettegsz az elvesztésétől, pedig semmilyen erre utaló jelet nem adott. Ha olyan betegséged van (ez leginkább a skizofrénia mg esetleg a bipoláris zavar), aminél a normális életvitel gyógyszer nélkül nem fenntartható, akkor ő is fogja javasolni a gyógyszert. De ebből a pár sorból ítélve nálad nem ezek állnak fenn, tehát mentális betegség, maximum szorongás. Ha az állapotodon, az életminőségeden javít a pszichoterápia, márpedig nálad máris javított, akkor a pszichológus nem fog cserben hagyni! Milyen diagnózisod volt? Ha depresszió, és nem olyan súlyos, hogy fel se bírsz kelni, akkor elég a pszichoterápia. Nagyon jól teszed, hogy a kezedbe veszed a saját életedet, és magad döntesz.
2020. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mármint nem mentális betegség
2020. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!