Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek testképzavarom van?

Szerintetek testképzavarom van?

Figyelt kérdés
Body dysmorphia a neve angolul. Önbizalomhiányom van, nem vagyok megelégedve a testemmel, állandóan nézem magam a tükörbe, azt hogyan beszélek, milyen hangsúllyal beszélek, egyes testrészeimet hol nagyobbnak, hol kisebbnek érzem. Utálom, hogy kis melleim vannak, persze ez sok lánynál probléma de nálam mégis félelmet vált ki, hogy nem leszek elég jó. A vállam is szélesebb, a vádlim meg vastagabb, de nem vagyok annyira elhízva, viszont vékony sem. Az arcom csak jobb oldalról szép, ezért mindig amikor beszélek valakivel, a bal oldalamra fordítom a fejemet, hogy a jobb oldalamat lehessen látni, mindig bal oldalt szeretek sétálni, hogy a jobb profilomat lássák. Néha az arcom is szebbnek tűnik, de amikor nem, akkor félek megszólalni, emberek előtt összeszorulva ülök, hogy biztosan valami rosszat mondok. A barátaim előtt laza vagyok, de ismeretlen emberek előtt nehéz ellazulni. Nem érzem magam elég jónak, néha paranoiás vagyok, h engem néznek, kinevetnek.
2020. máj. 5. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Az nem probléma, ha a tükör előtt folyton ellenőrzöd magad, de ne vidd túlzásba. Hozd ki magadból a legtöbbet, akkor tiszta lesz a lelkiismereted. Az arcod nem csak te látod időnként másmilyennek: függ attól is, mennyit aludtál, mennyit sportoltál, hogy áll a hajad, de még a fényviszonyok is befolyásolják. Én pl. a szobai tükörben természetes fénynél sápadtabbnak látszom, mind a fürdőszobaiban, lámpafénynél. Az is bizonyított tény, hogy az arc nem teljesen szimmetrikus, de ettől még kellene ennyire takargatnod a gyengébbik profilod. Hidd el, az emberek sokszor észre sem veszik azt, ami miatt te fél órát küszködsz a tükör előtt. Egyszer próbáld ki, hogy direkt a jobb oldalon sétálsz, az emberek reakciója ugyanolyan lesz.
2020. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!