Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhatott ki az...

Mitől alakulhatott ki az agresszió?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva agresszív a természetem,sőt óvodában jól meg is vertem azt,aki belém volt kötve.

Az unokatesoimat rugodtam ok nélkül meg ilyen hülyeségeket csinaltam.

Azóta annyi változott,hogy szelid vagyok nagyrészt,de előjön egy duhroham és maris az ember torkának szokok,sokszor pedig úgy érzem nem tudok leállni.Feszulnek az izmaim amikor úgy döntök,hogy oke elég lesz neki.

Amiutan valakit “támadtam” osszeomlok teljesen,általában sírok is

A bűntudat miatt talán,mert nem szeretnek embereknek ártani mégis ha felbosszantanak akkor elvesztem az eszem és akar olyanokat is bantok akiket szeretek.

Nem tudom mennyire volt érthető ahogy leírtam,de az agresszióval már túl régóta küzdök

17/F



2020. máj. 6. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy pszichológust kéne felkeresned, hátha rájöttök együtt, hogy mi lehet ennek az oka, de ha nem is, legalább azt, hogy hogyan uralkodj magadon.
2020. máj. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg volt valami kisgyermekkori traumád?
2020. máj. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Antiszoc viselkedes. Túlpörgés vagy ilyesmi. Érdemes lenne futnod vagy sportolni valamit. Akkor a kitörések megritkulnának.
2020. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz hasonlót tudok ajánlani én is, vezesd le valamivel. Veszel egy boxzsákot és azt püfölöd, vagy ilyesmi. Én is amúgy hirtelen haragú vagyok, ha valami felcsesz akk rögtön gyulladok, de én tudom kezelni. Nemc csinálok semmit, mert tudom hogy megbánnám ha megütnék valakit, inkább kicsit mérgelődök, másra terelem a gondolataimat és elmúlik. 25/F
2020. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! És a karantén után elfogok jarni boxolni,már igazán ideje lett volna..

És végre eljött ez az idő is,a kesztyű már megvan,szóval visszaút nincs.

És hát kiskori traumáim...nem igazán emlékszem vissza semmi nagyobbra,sajnos.

A kisebb trauma féleségek inkább sírást váltanak ki mint dühöt

2020. máj. 6. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!