Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert felek ennyire attol,...

Miert felek ennyire attol, hogy skizofren vagyok?

Figyelt kérdés

Erosen szorongok, mert ellenorizgetem magam, es minden furcsa tunetre azt hiszem, hogy valami komoly bajom van. Ez mar olyan szintu, hogy puszta gondolatokkal felhergelem magam, es bebeszelem olyannyira magamnak, hogy majdnemhogy panikrohamot kapok. Szorongok, hogy mi van ha skizofren vagyok? Ha maga ez az irracionalis felelem mar pszichozis es rogeszme, nem csak egyszeru szorongas. Mert neha ugy erzem, hogy a semmibol elkezdek szorongani, csak annyitol, hogy ulok a munkahelyen es ilyenkor ugy erzem, hogy minden megjobban felerositi ezt a felelmet, aggodast, ijedtseget, de tenyleg minden. Az is, ha gondolkozok, az is, ha a tollat arrebb rakom, minden. Aztan ez idovel elmulik, es "ujra normalis leszek", de addig nagyon rossz. Fejben tudom, hogy ez mind hulyeseg es alaptalan, de a testem megis mashogy reagal. Foleg ezek a mentalis betegsegek tudnak hamar kiakasztani, ezert felek, hogy mi van ha egyebkent skizofren vagyok csak az orvosok nem vettek eszre? :((( Egyszer volt egy olyan mondata a pszichiaternek, hogy jo lenne, ha le tudnek akadni errol az agyalasrol, es remeli lefogok, mert csak antidepit irt fel. Abbol is keveset szedek az eloirasa alapjan. Furcsa volt ezt hallani tole, egybol elkezdett porogni az agyam, hogy mi van, ha antipszichotikumra gondolt es ha az antidepi nem hasznal, akkor kiderul, hogy valojaban skizofren vagyok? :(

23/L


2020. máj. 6. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel diagnosztizált az orvosod? Generalizált szorongással?

Korábban más betegségektől is szorongtál?

Velem is pontosan ez volt a HIV-vel, rákkal, skizofréniával, szóval tudom, milyen érzés. Nem vagy skizofrén, ez 100%. Az orvosod biztosan észrevette volna.

2020. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szorongasos zavar, panikszeru epizodokkal. A kodjat most hirtelen nem tudom, de ez van a papiromra irva.

De igen, en szemelyszerint is ugy gondolom, hogy a generalizalt szorongasba jobban beleillek, mert szinte minden helyzetben magamnak krealom. Elmegyek valahova, ahol mar elotte egyszer rosazul lettem, mondjuk bulizni, mar eleve ugy indulok, hogy ah tuti rosszul leszek, multkor is rosszul lettem. Ilyenkor eros menekules Es igazabol folyamatosan ellenorizgetem, hogy mennyire szorongok, amivel megjobban bestresszelem magamat es igy gorditem tovabb az egesz folyamatot.

2020. máj. 6. 08:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, korabban is szorongtam mas betegsegek miatt, de kozel sem ennyire. Nem lettem rosszul a stressztol. Azert felek a skizofreniatol, mert felek, hogy ezek a hirtelen ramtoro rossz gondolatok teveszmek rohamszeruen, ilyenkor felek, hogy megorulok, elvesztem az eszemet. Nem hallucinalok, nem elek "alomvilagban", igazabol a standard skizofrenia tunetei nem jellemzoek ram, de jellemzo ram, hogy mindent tulreagalok, es tovabbgondolok.
2020. máj. 6. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értett mást azalatt az orvos, mkint amit mondott, ezeknek a leírt tüneteknek nincs köze ahhoz, amitől félsz. Szorongás, kényszergondolatok stb.

A szorongást indukáló kényszergondolatok miatt javasolta, amit az agyalásról mondta.

Nézz Youtube-n mindfulness videókat (magyar is van), tanuld meg az autogén tréninget, az is sokat tud segíteni.

2020. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
A skizonfreneknek nincs betegsegtudata igy nem vagy skizo. Szorongasos vagy. Depresszios vagy ilyesmi.
2020. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!